Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 16.07.2013 18:36
Nowy Kinect kosztuje prawie tyle, co Xbox One
2706V

Nowy Kinect kosztuje prawie tyle, co Xbox One

Jedną z największych zalet PlayStation 4 jest niewątpliwie niewygórowana cena. Next-gen Sony wyceniony został na 100 dolarów mniej od konsoli Microsoftu, której koszt podbija bundlowany z każdym egzemplarzem Kinect. I to wcale nie o wspomniane sto papierków z podobizną Jerzego Waszyngtona.

Jeden z projektantów XO w zeszły weekend anonimowo wziął udział w organizowanej na łamach serwisu Reddit sesji "Ask Me Anything". W odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników, branżowy John Doe rozwiązał nieco język w temacie nowego Kinecta:

Większość interesuje jedynie sama konsola. Pomijając to, sukces Kinecta to dla nas niemałe brzemię. Wytworzenie sensora to koszt niemal równy wyprodukowaniu konsoli. Celem pakowania kamerki z każdym egzemplarzem konsoli jest zagwarantowanie deweloperom tego, iż gdy postanowią wykorzystać jej możliwości, to będą one dostępne dla wszystkich graczy. 


Wszystko fajnie, tylko niech ten Kinect rzeczywiście w końcu stanie się też elementem core'owego doświadczenia, a nie tylko zabawką dla casuali.

Tagi: kinect Microsoft Xbox One