Roger Żochowski Roger Żochowski 12.07.2013 18:35
One Piece: Romance Dawn zmierza na Zachód
538V

One Piece: Romance Dawn zmierza na Zachód

One Piece: Romance Dawn to gra RPG autorstwa Namco Bandai, która najpierw ukazała się na PSP tylko i wyłącznie w Japonii, a następnie wylądowała na 3DS-ie. Teraz tytuł zmierza w końcu na Zachód. 

Bohaterem gry jest znany z mangi i anime Monkey D. Luffy, którego największym marzeniem jest zostać prawdziwym piratem i odnaleźć ukryty przez legendarnego korsarza skarb. Tytuł charakteryzuje się trójwymiarową oprawą, a samą akcję obserwujemy zza pleców głównego bohatera. Gracze mają okazję stanąć do walki z najbardziej pamiętnymi bossami takimi jak Buggy, Arlong, Crocodile czy Rob Lucci.

 
Luffy, Zoro, Sanji, Nami i Nakama zwiedzają kolejne trójwymiarowe poziomy oparte na miejscówkach znanych z pierwowzoru (w tym Baratie czy Arlong Park). Miłośnicy RPG mogą sukcesywnie rozwijać swoje ulubione postacie, a także korzystać z opcji craftingu tworząc unikalne przedmioty. Walki odbywają się na oddzielnym ekranie w systemie tutrowym pozwalając między innymi na wyprowadzanie specjalnych ataków i dobieranie odpowiedniej strategi dzięki systemowi “Grand Tactical Battles”. Poniżej zwiastun oraz okładka. Gra zadebiutuje w Europie w listopadzie tego roku.
 Tagi: Namco Bandai one piece: romance dawn