Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.07.2013 09:37
To już oficjalne: Mattrick opuścił Microsoft, został prezesem Zyngi
1082V

To już oficjalne: Mattrick opuścił Microsoft, został prezesem Zyngi

Wczoraj branże rozpaliła wieść o odejściu Dona Mattricka z Microsoftu. News okazuje się w pełni prawdziwy. Microsoft oraz Zynga potwierdziły oficjalnie to zdarzenie.

Don Mattrick błysnął niczym supernowa przed targami w Los Angeles, ostro krytykując graczy utyskujących na wymóg permanentnego połączenia Xbox One z Siecią. Teraz okazuje się, że prezes Microsoft Interactive Entertainment opuścił giganta z Redmond i... przeszedł do Zyngi, gdzie obejmie stanowisko CEO. Informacje te potwierdził zarówno Microsoft, jak i Zynga.

Analitycy rynkowi są zadziwieni tymi branżowymi roszadami. Wg Lewisa Warda z IDC Research Mattrick nie mógł wybrać gorszego okresu dla swojego odejścia:

"Moment odejścia Mattricka jest dla mnie okropnie dziwny. Zrozumiałbym, gdyby Mattrick odszedł z firmy rok po premierze Xbox One. Opuszczenie Microsoftu 5 miesięcy przed premierą nowej platformy jest jednak zadziwiające. Sądzę, że te doniesienia spowodują, że wiele osób ponownie zastanowi się nad przyjętą przez Microsoft strategią, odnośnie Xbox One. (...) Być może istnieją jakieś inne powody, związane z szerszą reorganizacją w Microsofcie, które wyjdą na światło dzienne wkrótce. Microsoft z pewnością wybiera się w nowym kierunku" - powiedział Ward.


Billy Pidgeon, niezależny analityk rynkowy, stwierdził z kolei, że odejście Mattricka nie powinno pociągnąć za sobą istotnych negatywnych konsekwencji dla Microsoftu.

"Wycofanie się z planowanych restrykcji w przypadku Xbox One dało świetną okazję dla Dona Mattricka do opuszczenia firmy. Microsoft może teraz spokojnie mianować nowego biznesowego lidera, a tak ważna zmiana kadrowa wpisywać się będzie w strategiczne modyfikacje dotyczące Xbox One bez istotnego negatywnego wpływu na nadciągającą premierę konsoli".

Tagi: don mattrick Microsoft xbox one