Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 01.07.2013 14:46
Désilets: Microsoft miał racje stawiając na cyfrową przyszłość Xboksa One
868V

Désilets: Microsoft miał racje stawiając na cyfrową przyszłość Xboksa One

Patrice'a Désilets kojarzmy ostatnio głównie z sądowego sporu z Ubisoftem o prawa do tajemniczego 1666: Amsterdam. Deweloper nie zajmuje się jednak wyłącznie szarpaniem z francuskim wydawcą, na bieżąco śledząc i komentując wrzącą kipiel branży.

W rozmowie z serwisem GamesIndustry International Désilets powiedział, iż działania Microsoftu w kierunku cyfrowej dystrybucji były słuszne, ale korporacja poległa na polu komunikacji:

Myślę sobie: "Panowie, przyszłość to cyfrowa dystrybucja."  Możliwe, że obecnie nie do końca to rozumiemy i nie wiemy, jak określić cyfrowość i to, w jaki sposób działa. 

Microsoft chciał zrobić coś innego i tak, przekaz nie był zbyt czytelny. Uważam jednak, iż ostatecznie ludzie będą kupowali większość gier na PSN i XL, jeżeli mówimy o PlayStation 4 i Xboksie One. Problemem były błędy w komunikacji - nie musieli wspominać o tym, że konieczne będzie połączenie z Siecią raz na 24 godziny.

Nie mogę być jedyną osobą, która widzi wszystkie te growe i muzyczne sklepy, które upadają. Czym jest to spowodowane? Ludzie ich już po prostu nie odwiedzają.


Też jesteście za jak najszybszym przejściem na cyfrową dystrybucję, czy tradycyjnie trzymacie się pudełkowych wydań gier, filmów i muzyki?

Tagi: dystrybucja cyfrowa Microsoft Patrice Desilets xbox one