SKLEP
Roger Żochowski Roger Żochowski 12.06.2013 21:16
WAŻNE: Xbox One na premierę zadziała tylko w wybranych krajach!
3669V

WAŻNE: Xbox One na premierę zadziała tylko w wybranych krajach!

Mamy ważną wiadomość dla osób, które nie chcąc czekać na premierę Xboksa One w Polsce, chcieli go ściągnąć z innych krajów europejskich. Microsoft poinformował graczy, że konsola będzie w pełni funkcjonalna tylko w wybranych krajach. 

Na oficjalnej stronie giganta z Redmond pojawił się komunikat mówiący o tym, że Xbox One do prawidłowego działania potrzebuje między innymi szerokopasmowego internetu oraz konta na Xbox Live w kraju, w którym usługa jest wspierana przez nową konsolę Microsoftu. Na opublikowanej liście 21 krajów, w których system zadebiutuje w pierwszej kolejności, Polski próżno szukać.

 
Australia
Austria
Belgium
Brazil
Canada
Denmark
Finland
France
Germany
Ireland
Italy
Mexico
Netherlands
New Zealand
Norway
Russia
Spain
Sweden
Switzerland
United Kingdom
United States
 
Niestety wygląda na to, że polscy gracze będą musieli trochę poczekać, by móc cieszyć się grami na Xbox One, te bowiem dodatkowo mają mieć na pudełku informacje w jakich regionach geograficznych mogą zostać odpalone. Jest więc już pewne, że Xbox One będzie miał blokadę regionalną. Co gorsza, zarejestrowanie konta np. na Wielką Brytanię z racji wielu restrykcji sieciowych i konieczności logowania się raz na 24-godziny może być niemożliwe tudzież banowane przez giganta z Redmond. Miejmy nadzieję, że polski oddział Microsoftu dołoży wszelkich starań, aby sytuacja ta szybko się unormowała. Niepokojącym jest fakt, że w XXI wieku dochodzi do sytuacji, kiedy klient mając gotówkę i chęć zakupu upatrzonego sprzętu, nie wie nawet, czy będzie mógł korzystać z niego w swoim kraju.... 
 

Tagi: premiera xbox one

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme