Japonia w agonii - wg twórcy Ninja Gaiden

Gry
747V
Japonia w agonii - wg twórcy Ninja Gaiden
Bartosz Dawidowski | 10.08.2010, 07:51

Pojawia się coraz więcej głosów, że japońska branża gier wideo przeżywa poważny kryzys. Po Hideo Kojimie, który narzekał na niskie morale w Kraju Kwitnącej Wiśni, swoje żale wylewa Tomonobu Itagaki.

Pojawia się coraz więcej głosów, że japońska branża gier wideo przeżywa poważny kryzys. Po Hideo Kojimie, który narzekał na niskie morale w Kraju Kwitnącej Wiśni, swoje żale wylewa Tomonobu Itagaki.xxxxx


Japoński przemysł gier wideo nie znajduje się już w słabej kondycji. Sytuacja jest znacznie poważniejsza. Według twórcy serii Ninja Gaiden branża w Kraju Kwitnącej Wiśni jest na skraju wyczerpania.

Szef studia Valhalla Games udzielił w ostatnich dniach wywiadu dla magazynu Edge. Itagaki został spytany o opinię na temat kondycji branży gier wideo w Japonii. Deweloper stwierdził, że ta aktualnie jest w stanie agonalnym. Wszystko przez to, że:

"Japonii nie udało się przyswoić kapitalizmu, a raczej - nie udało się zrozumieć lekcji płynących z kapitalizmu, z wolnego rynku. To o czym mówię nie jest wyłącznie ograniczone do przemysłu gier wideo. Mówię o wszystkim, co przydarzyło się w Japonii od lat 60. Przeznaczenie Japonii - przeznaczenie tej epoki - było już zdeterminowane wtedy (...) Japonia radziła sobie wspaniale od lat 60. do 90. Ale zapomniano o przygotowaniu wielu ważnych spraw. Zapomniano o infrastrukturze, edukacji - rzeczach, które musisz wykonać, jeśli chcesz, by dalej kontynuować rozwój. Starsze pokolenie nie podołało temu zadaniu" - powiedział Itagaki. W bardzo podobnym tonie, jak ostatnio Hideo Kojima...

Po utarczkach twórcy Ninja Gaiden z Tecmo (procesy sądowe itp.) nie dziwią mnie specjalnie tak zgorzkniałe opinie o japońskiej branży gier wideo i decyzja o podpisaniu kontraktu z THQ. Wygląda na to, że Itagaki ma po prostu dość współpracy z japońskimi wydawcami.
 

Źródło: własne

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper