Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 09.05.2013 18:00
Hideo Kojima dzieli się swoimi wrażeniami po obejrzeniu nowych zwiastunów GTA V
1038V

Hideo Kojima dzieli się swoimi wrażeniami po obejrzeniu nowych zwiastunów GTA V

Ojciec sagi Metal Gear, Hideo Kojima, nie ukrywa, że inspiracje czerpie zarówno ze starszych filmów, jak i gier innych deweloperów. Pomysł na MGS: Peace Walker zrodził się w głowie Japończyka po tym, jak ograł z synem Pokemony, a otwarty świat w "piątce" to w dużej mierze efekt fascynacji twórcy produkcjami Rockstar. A co szef Kojima Productions myśli o ostatnich zwiastunach Grand Theft Auto V?

Japoński wizjoner zamieścił na swoim Twitterze wpis, w którym podzielił się z fanami swoimi przemyśleniami na temat najświeższych materiałów z piątej odsłony GTA. Autor przygód Naked Snake i jego syna stwierdził, że zwiastuny przedstawiające trzech protagonistów w idealnym stopniu oddają ducha Ameryki i jest pod dużym wrażeniem. Przyznał jednak, iż taki obraz Stanów Zjednoczonych, jaki zaproponowało R*, znajduje się poza jego zasięgiem.

Na koniec zwrócił uwagę, że podobnie jak The Phantom Pain, również nowe Grand Theft Auto oznaczone zostało "V". Dla nas oznacza to tylko jedno - wielcy twórcy pożegnają się z wysłużonymi maszynkami Sony i Microsoftu w pięknym stylu.

Tagi: