Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.05.2013 09:10
Marka Star Wars w rękach EA - ekskluzywnie
953V

Marka Star Wars w rękach EA - ekskluzywnie

Disney nie jest zainteresowane tworzeniem gier z uniwersum Star Wars dla graczy hardkorowych. Firma podpisała więc specjalne porozumienie z Electronic Arts.

EA będzie - jak głosi notka prasowa - "przez wiele lat" jedynym wydawcą, który może tworzyć i wypuszczać na rynek nowe gry z uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Disney zarezerwowało sobie jedynie prawo do wydawania "popierdółkowatych" tytułów społecznościowych (tablety, komórki), skierowanych do graczy niedzielnych. EA będzie tworzyć nowe gry na "wszystkie interaktywne platformy i we wszystkich popularnych gatunkach".

EA poinformowało nas, że oddeleguje do tworzenia nowych gier z uniwersum Star Wars - oprócz BioWare - DICE oraz Visceral.

 Warto przypomnieć w tym kontekście, że BioWare jest autorem wg wielu osób najlepszej gry w historii marki, czyli Knights of the Old Republic. Niestety w ostatnich latach deweloperowi nie udało się powtórzyć dawnego sukcesu. Online'owe The Old Republic okazało się komercyjną porażką dla EA, które w końcu w ogóle zrezygnowało z pobierania opłat abonamentowych od graczy.

Tagi: Disney Electronic Arts Gwiezdne Wojny Star Wars 1313