Nintendo publikuje wyniki za zeszły rok

News
651V
Nintendo publikuje wyniki za zeszły rok
Tomasz Ambroziak | 24.04.2013, 13:23

Japońska firma nie osiągnęła prognozowanych wyników, ale mimo tego znalazła się nad kreską. Nową funkcję objął przy tej okazji także prezes Satoru Iwata.

Jak ogłoszono dziś w oświadczeniu prasowym, Iwata przejmie obowiązki CEO amerykańskiego oddziału Nintendo. Dotychczasowy dyrektor generalny, Tatsumi Kimishima, zostanie przeniesiony do głównej siedziby w Kyoto.

Jeśli chodzi o liczby, Nintendo nie zrealizowało wyników, o których mowa była we wcześniejszych prognozach. Zamiast 14 miliardów yenów firma zarobiła 7 miliardów, choć to nie przeszkodziło, by znaleźć się na plusie. Głównym winowajcą tego stanu rzeczy jest oczywiście słaba sprzedaż Wii U i mocny yen. Jak wytłumaczono, niewielkie zainteresowanie nową stacjonarną konsolą wynika z braku obecności dużych gier, co ma się zmienić w tym roku fiskalnym. Według planów centrali w Kyoto, Wii U rozejdzie się w 9 milionach egzemplarzy (w tym 38 milionów gier) w okresie od 1 IV '13 do 31 III '14, 3DS natomiast w 18 milionach (plus 80 milionów gier).

Poniżej aktualna sprzedaż konsol Nintendo udostępniona z okazji ogłoszenia wyników za ubiegły rok fiskalny:

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych