Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.04.2013 08:37
Nowa gra Gopa: inspiracje Dark Souls
664V

Nowa gra Gopa: inspiracje Dark Souls

Tomasz Gop odszedł z CD Projekt RED. Choć deweloper nie pracuje już nad nową przygodą Geralta, to nadal zajmuje się tematem RPG. Przed Wami kilka nowych informacji o Lords of the Fallen.

Ostatni raz o tytule City Interactive donosiliśmy w sierpniu 2012 roku. Od tego czasu w eterze zapanowała cisza. Na szczęście sprawy nabierają tempa. Okazuje się, że gra wyjdzie na konsole nextgenowe (PS4 oraz następcę Xboksa). Deck 13 postanowiło zainwestować wszystkie środki w produkcję na nowe platformy i porzucić plan wydania gra na PS3 i X360.

W trakcie festiwalu Digital Dragons Tomasz Gop opowiadał o gameplayu w Lords of the Fallen. Action-RPG-owy tytuł ma być tak samo wymagający jak Dark Souls. Rozgrywka będzie typowo techniczna, wymagająca cierpliwości. Przemierzanie lokacji i walka z zaledwie dziesięcioma oponentami może nam zabrać nawet godzinę.

Tomasz Gop wymieniał jako inspirację dla swojej gry Dark Souls, ale również serię Borderlands. W tym drugim przypadku deweloperzy przypatrzyli się uważnie systemowi rozwoju bohatera (drzewko skilli itp).

Premiera Lords of the Fallen zaplanowana jest na 2014 rok.

Tagi: CD Projekt RED lords of the fallen tomasz gop