Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 12.02.2013 19:39
Bridgy Jones - polska produkcja na iOS
1585V

Bridgy Jones - polska produkcja na iOS

Bridgy Jones to pierwsza aplikacja, która łączy w sobie rozrywkę z kategorii bridge building i arcade. Gra pochłonęła ponad rok z życia członków niewielkiego polskiego zespołu. Mimo niskiego budżetu w projekt ten włożono dużo serca, dzięki czemu trafi do AppStore'a na przełomie lutego i marca.

xxxxx

 

INFORMACJA PRASOWA:

 

 

Jest wściekły, brodaty i ma własną lokomotywę.

 

Oto nowa gwiazda gier mobilnych - Bridgy Jones.

 

Bridgy Jones to gra typu puzzle-arcade, w której głównym zadaniem gracza jest konstruowanie mostów oraz rozwiązywanie wplecionych w fabułę zagadek logicznych. Grę spośród produktów konkurencyjnych z kategorii „bridge builders” wyróżnia przede wszystkim mechanika budowania mostu. Twórcy celowo zrezygnowali z rozmieszczaniakomponentów na siatce dając graczom pełną swobodę w tworzeniu konstrukcji – jedynym ograniczeniem są prawa fizyki i wyobraźnia.

 

Pozycję tę wyróżnia dodatkowo imponująca grafika. Lokacje są klimatyczne i stworzone z dużą dbałością o detale, co jest prawdziwą rzadkością w grach tego typu. Podobnie ma się sprawa z głównymi bohaterami. Bridgy Jones, jego pies Bonner oraz postaci im towarzyszące - stworzone przy użyciu charakterystycznej, komiksowej kreski - mogą się pochwalić charyzmą, którą spokojnie można by obdzielić kilkunastu bohaterów z propozycji konkurencji.

 

Gracze mają do dyspozycji dwa światy (kolejne dodawane będą w aktualizacjach), z których każdy dzieli się na kilkanaście leveli. Razem z głównym bohaterem przemierzamy leśne ostępy, mroczne wnętrza kopalni oraz zasypane śniegiem górskie przełęcze. Poszczególne lokacje różnią się między sobą nie tylko estetyką, ale i rodzajem dostępnego budulca z którego tworzyć możemy konstrukcje (dynamit, różne rodzaje lin, kamień, drewno i inne). Ciekawym elementem są również plansze bonusowe, które nawiązują do klasyki gier komputerowych.

 

Bezsprzecznie największym wyróżnikiem aplikacji jest dynamika rozgrywki. Gry konstrukcyjne charakteryzuje zazwyczaj dosyć "toporny" sposób tworzenia budowli - Bridgy Jones stanowi chlubne odstępstwo od tej reguły.

 

Po pierwsze mamy tu wyjątkowo prosty, intuicyjny interface umożliwiający rozpoczęcie rozgrywki właściwie natychmiast po ściągnięciu, bez konieczności korzystania z tutoriala. Po drugie - poziom trudności zadań w grze jest stopniowany z dużym wyczuciem, a łamigłówki logiczne wplecione w zadania stanowią przyjemną odskocznię od zadań typowo konstrukcyjnych. Sama mechanika tworzenia budowli także jest inna od klasycznej, brak siatki zazwyczaj ograniczającej możliwości budownicze daje dużo większą swobodę grania. Wisienką na torcie jest możliwość kontroli ruchu lokomotywy, którą jeździ Bridgy.

 


 

Tagi: app store iphone polska