Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 07.02.2013 16:08
Sony zakłada słabszą sprzedaż PS Vita
1110V

Sony zakłada słabszą sprzedaż PS Vita

Mimo że PlayStation Vita posiada mocne bebechy, cudowny wyświetlacz i niejeden bajer, drugiemu przenośnemu systemowi Sony wiedzie się źle. Konsoli nie sprzedają bardzo dobre tytuły na wyłączność, jak Uncharted: Złota Otchłań czy Gravity Rush, ponadto 3DS zdołał zagarnąć dla siebie znaczną część rynku. W tej sytuacji firma po raz trzeci obniżyła swoje oczekiwania odnośnie sprzedaży PSV.

xxxxx

 

Jak donosi serwis Siliconera, Japończycy już trzeci raz zakładają słabszą sprzedaż systemu niż miało to miejsce wcześniej. Na początku 2012 roku koncern założył, iż do końca marca 2013 uda się opchnąć 16 mln handheldów: 10 mln pudełek z Vitą oraz 6 baniek PSP. W sierpniu firma podała do wiadomości, że oczekuje sprzedaży kieszonsolek na poziomie 12 melonów. Teraz Sony liczy, że do ostatniego dnia marca rozejdzie się łącznie 7 milionów konsol przenośnych.

 

Wprawdzie na horyzoncie majaczą takie tytuły jak Soul Sacrifice, Tearaway czy Killzone: Najemnik, jednak ciężko przypuszczać, aby te produkcje w znacznym stopniu poprawiły sytuację Vity. Panowie z Sony mają więc chyba tylko jedno wyjście - obniżyć cenę konsoli, a następnie udać się do siedziby Rockstar Games...

Tagi: