Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.01.2013 10:32
Sony ma zapłacić karę - 250 tys. funtów
1293V

Sony ma zapłacić karę - 250 tys. funtów

Sony nadal odczuwa negatywne skutki złamania zabezpieczeń PlayStation Network z 2011 roku. Brytyjskie Information Commissioner's Office (ICO) zdecydowało się nałożyć na europejski oddział firmy grzywnę za niedopilnowanie swoich obowiązków. 

xxxxx

 

Europejski oddział Sony będzie musiał zapłacić 250 tysięcy funtów kary za zbyt słabe zabezpieczenie danych osobowych gromadzonych w związku z prowadzeniem PlayStation Network. David Smith, jeden z urzędników pracujących w ramach ICO, tak wypowiedział się na temat nałożonej na SCEE grzywny:

 "Jeśli ktoś jest odbiorcą tak wielkiej ilości przelewów finansowych, i przetrzymuje dane dotyczące kart płatniczych, to bezpieczeństwo musi być dla niego najwyższym priorytetem (...) Sony powinno samo wiedzieć, jak postępować.

 

To firma, która specjalizuje się w nowoczesnych technologiach i nie ma wątpliwości, że ma dostęp do środków technicznych i finansowych, by zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom".

 SCEE ma czas do 13 lutego na zapłacenie kary lub na złożenie apelacji. Wiemy, że przedstawiciele brytyjskiego oddzialu Sony wybierają tę drugą opcję. Firma chce się bronić wskazując na to, że nie ma dowodów na wykorzystywanie danych osobowych w kryminalnej działalności, a także, że Sony padło ofiarą "bezprecedensowego, skupionego kryminalnego ataku", przed którym ogromnie ciężko byłoby się obronić nawet najlepiej zabezpieczonym korporacjom.

Tagi: Kara playstation network sony entertainment network