Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 23.01.2013 20:09
Virtual Console dla Wii U od wiosny
790V

Virtual Console dla Wii U od wiosny

Trochę późno, ale lepiej późno niż później. Satoru Iwata podczas dzisiejszego Nintendo Direct zapowiedział, że Virtual Console (usługa umożliwiająca emulowanie gier z poprzednich konsol Nintendo) będzie dostępne dla posiadaczy Wii U począwszy od wiosny.

xxxxx

 

Na pierwszy ogień pójdą tytuły z NES-a i SNES-a, w nieco dalszej przyszłości pojawią się natomiast gry z GBA. Wspomniano o Ballon Fight, F-Zero, Punch Out!, Kirby's Adventure, Super Metroid, Yoshim i Donkey Kongu. W Japonii dojdzie do tego m.in. Mother 2 (Earthbound).

 

W klasyki z VC będzie można grać na GamePadzie - i to jest ta lepsza wiadomość. Gorsza mówi, że za zakupione wcześniej gry będziemy musieli zapłacić jeszcze raz, choć cena będzie wówczas obniżona (NES - funt, SNES - półtora). Nintendo zapowiada również wyprzedaże, np. z okazji 30-lecia NES-a. 

 

VC to jednak nie jedyna zapowiedź, jeśli chodzi o usługi. I tak społeczniościowy serwis Miiverse ma być dostępny -- także od wiosny -- z poziomu telefonu komórkowego (konkretnie - z poziomu przeglądarki; dedykowana aplikacja pojawi się w przyszłości), latem zaś Nintendo udostępni firmware, który powinien usprawnić m.in. szybkość działania systemu operacyjnego Wii U.

Tagi: miiverse Nintendo virtual console Wii U