Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 19.01.2013 10:31
Kto powinien być gwiazdą MGR? Gray Fox!
825V

Kto powinien być gwiazdą MGR? Gray Fox!

Trzy lata pracy Kojima Productions nad MGS: Rising okazały się pasmem porażek, przez co cały projekt stanął pod wielkim znakiem zapytania. Z pomocą przyszło Platinum Games, dzięki czemu w połowie lutego fani slasherów odpalą Metal Gear Rising: Revengeance. Jak wiadomo, gracz wskoczy w metalowe obcasy Raidena, choć Hideo Kojima w roli gwiazdy MGR widziałby kogoś innego...

xxxxx

 

W rozmowie z serwisem IGN, boss KojiPro zabrał głos na temat nadchodzącej odsłony Metal Gear z udziałem Raidena, przedstawiając własne pomysły na grę:

 

 

"To mój zespół z Kojima Productions podjął decyzję, aby głównym bohaterem Rising uczynić Raidena. Chłopaki mieli pomysł na dynamiczną grę z wykorzystaniem katany, dlatego uszanowałem tę decyzję.

 

Jednak w mojej opinii najodpowiedniejszym kandydatem był tutaj Frank Jaegar (a.k.a. Gray Fox). Niestety, jeśli chciałbym go umieścić w Metal Gear Solid: Rising, musiałbym napisać scenariusz od nowa i ponowne zaanagażować się w produkcję."

 

 

Kojima zdecydował się jednak powierzyć kolejną odsłonę serii młodszym deweloperom:

 

 

"Chciałem przekazać serię w ręce młodszych kolegów, licząc na coś świeżego i unikatowego. Pomogło im w tym Platinum Games. Przyznaję, że jeśli to ja reżyserowałbym ten tytuł, z pewnością tak by nie wyglądał, nie zmienia to jednak faktu, że Revengeance jest niesamowite."

 

 

Prequel pierwszego Metal Gear Solid z Gray Foxem w roli głównej? Marzenie fanów.

Tagi: hideo kojima Kojima Productions Konami metal gear rising: Revengeance Platinum Games