Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 02.01.2013 16:11
W jakie tytuły pragną zagrać deweloperzy?
841V

W jakie tytuły pragną zagrać deweloperzy?

Rok 2012, pełen wielkich hitów i rozczarowań, jest już za nami. Jako że końca świata nie było, nasze ukochane maszynki będą musiały się jeszcze trochę pomęczyć. Zapewne każdy z Was posiada już swoją listę "must-have'ów", które pojawią się w 2013 roku, pamiętajmy jednak, że szaleństwu z padem w dłoni oddają się także sami deweloperzy. Na które tytuły czekają najbardziej?

xxxxx

 

Eurogamer postanowił zapytać się kilku twórców o to, które z nadchodzących gier pragną "zaliczyć" najbardziej.

 

Scott Warner, pracownik odpowiedzialnego za Halo 4 343 Industries, wskazał na Grand Theft Auto V. Scott uwielbia Red Dead Redemption i głęboko wierzy, że Rockstar przebije "piątką" wszystko, co do tej pory stworzyło. Ten sam tytuł przewinął się w wypowiedziach Chrisa Robertsa (odpowiadzialnego za Wing Commander) oraz Ragnara Tornquista z Funcom.

 

Wielu z Was z pewnością wskazałoby podobnie, ale nie samym GTA V człowiek żyje. God of War: Wstąpienie, nowy Tomb Raider oraz Sim City to pozycje, za które w pierwszej kolejności chciałby wziąć się Richard Garriot, twórca Ultimy. Twórcy ciepło przyjętego Dishonored, Raphael Colantonio i Harvey Smith, są fanami Kena Levine'a, dlatego nie mogą się już doczekać BioShock Infinite, podobnie zresztą jak Peter Molyneaux. Sam Levine najbardziej czeka na kolejną część Company of Heroes. Scenarzysta pierwszego Deus Ex, Sheldon Pacotti, przyznał, iż jest fanbojem Quantic Dream, w związku z czym ostrzy sobie zęby na Beyond: Two Souls.

 

A co na to przesympatyczny David Jaffe? Tego niestety nie wiemy...

Tagi: deweloperzy eurogamer gry 2013