Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2013 11:01
Fez będzie multiplatformowe!
467V

Fez będzie multiplatformowe!

2013 rok zaczynamy od naprawdę dobrych wieści. Na tę informację czekała zapewne większość miłośników nietuzinkowych produkcji, przy których trzeba wykazać się główkowaniem. 

xxxxx

Znakomite Fez, będące połączeniem gry logicznej i platformówki, trafi również na inne platformy niż tylko X360! Ta rewelacyjna informacja pochodzi od samego twórcy gry, Phila Fisha.

Fish napisał na oficjalnej stronie swojego studia, że rok 2012 był dla niego bardzo ciężki, ale że Fez sprzedaje się na tyle dobrze, że jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

"Rok 2012 był naprawdę ciężki, ale mieliśmy też wzloty. Wzloty zmieniające życie. To kosztowało nas ogromnie wiele, ale w końcu wydaliśmy ten cholerny projekt. I zakończyło się to sukcesem. Nie pobiliśmy żadnych rekordów, ale gra sprzedała się na tyle dobrze, że pozwala mi dalej robić, to co lubię. Będziecie musieli pomęczyć się ze mną jeszcze trochę dłużej. (...) Rok 2013 też będzie ciekawy. Przede wszystkim Fez zostanie skonwertowane na inne platformy".

O jakim hardwarze możemy mówić jeszcze na 100% nie wiemy. Prawdopodobnie będzie to PC, PS3 oraz Wii U. Trzymajmy też kciuki za premierę na handheldach.

Fish obwieścił też, że równolegle z pracą nad konwersją Fez Polytron pracuje nad nowymi grami. Na szczegóły na ten temat jeszcze poczekamy.

Tagi: fez polytron