Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.11.2012 11:55
Pierwsze oceny i spóźnienie Scribblenauts
481V

Pierwsze oceny i spóźnienie Scribblenauts

Widzieliśmy już Mario, Luigi, Peach, Bowsera i Linka w świecie Scribblenauts. Przy tytule bawią się już od kilku dni Amerykanie. Gra zebrała niezłe recenzje. Szkoda tylko, że będziemy musieli na nią dłużej poczekać...

xxxxx

 

Znacznie dłużej. Okazuje się bowiem, że Scribblenauts Unlimited nie zostanie wydane w 2012 roku (dotyczy to 3DS-a i Wii U). Tytułu możemy spodziewać się dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Gdzie szukać przyczyny tak znaczącej obsuwy tytułu, który miał być gotowy na premierę Wii U (tak jak w USA)? Szef 5th Cell nie chciał puścić pary z ust; napisał tylko na forum NeoGAF, że to „z powodu spraw, o których nie mogę mówić do 2013 roku. Wierzcie mi, zależy mi na Waszych pieniądzach. Decyzje zapadają jednak poza naszym studiem".

Co ciekawe - wersja wydana w USA została już przetłumaczona na kilka europejskich języków (do wyboru w menu). Oznaczałoby to, że przyczyn obsuwy trzeba szukać nie w problemach z translacją, ale gdzie indziej. W najbliższych tygodniach Warner Bros. powinno przedstawić nową, konkretną datę premiery.

Scribblenauts Unlimited zebrało pochwały od amerykańskich recenzentów - oceny tytułu oscylują wokół wartości 7/10. Najniższą notę postawił Destructoid.IGN - 88/100
Game Informer - 83/100
GamesRadar - 9/10
Nintendo World Report - 9/10
Polygon - 6/10
Destructoid 5/10

Tagi: scribblenauts scribblenauts unlimited

Nie przegap