Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 26.09.2012 11:09
Ofensywa Marvelous na PSV - szczegóły
650V

Ofensywa Marvelous na PSV - szczegóły

W zeszłym tygodniu mogliście przeczytać o trzech nowych grach Marvelous AQL zapowiedzianych na PS Vita - Muramasa: The Demon Blade, Senran Kagura i Valhalla Knights 3. Nowe Famitsu podało tym razem solidniejszą dawkę informacji na ich temat.

xxxxx

Magazyn zamieścił także wywiad z Hiroshim Kawano, szefem japońskiego oddziału Sony Computer Entertainment, który powiedział, że jednym z powodów wsparcia Vity przez Marvelous AQL był telefon od niego. Owoce współpracy są na razie trzy, jednak Kawano podkreśla, iż przy produkcji tych gier pomocy udzielało Sony.

 

Valhalla Knights 3

 

- Producent: Yoshifumi Hashimoto; Muzyka: Motoi Sakuraba

- W fabule chodzi o odkrycie skarbu pozostawionego przez "legendarnego złoczyńcę". Główny bohater, jako szpieg, zostaje w tym celu wysłany na rubieże kontynentu.

- Struktura gry oparta jest na wykonywaniu questów (dostajemy rozkazy, ale możemy również wykonywać zadania powierzone nam przez gildię i mieszkańców).

- Gra zaoferuje walki 7 na 7 (przy tym właśnie pomagało Sony), przejście między eksploracją a walką ma być płynne.

- Jeśli w sklepach sprzedaje kobieta, będziemy mogli pogłębić relacje między nią a naszą postacią (co da dostęp do dodatkowych usług, czymkolwiek by one nie były).

- W VK3 tworzymy naszą postać. Wybieramy spośród kilku ras, następnie decydujemy się na płeć, profesję i 'charakter'. Od tego ostatniego zależy styl walki.

- Premiera odbędzie się jakoś w przyszłym roku (przypuszczalnie w jego pierwszej połowie).

 

Senran Kagura: Shinovi Versus

 

- Walki odbywają się w trójwymiarowym otoczeniu.

- 20 grywalnych postaci.

- Multiplayer dla czterech osób.

- Możliwość całkowitego zniszczenia strojów bohaterek.

- Hiroshi Kawano we wspomnianym na wstępie wywiadzie przyznał, że developerzy musieli poradzić sobie z licznymi ograniczeniami.

 

Muramasa: The Demon Blade

 

- Za developing portu odpowiada Vanillaware.

- Nowością jest dlc zawierające cztery krótkie scenariusze. Każda z tych historyjek ma innego głównego bohatera (pojawią się również nowi bossowie).

- Wg Kawano Muramasa na Vicie wygląda świetnie.

Tagi: marvelous aql PlayStation Vita