redakcja PPE redakcja PPE 17.09.2012 17:16
Dragon Age III: Inqusition na Frostbite 2
908V

Dragon Age III: Inqusition na Frostbite 2

Tak, dobrze widzicie. Electronic Arts w dniu dzisiejszym nie tylko zapowiedziało kontynuację swej RPG-owej serii, ale na dodatek hulać ona będzie na autorskim silniku DICE. Tak, tym samym, który obsługuje m.in. Battlefielda 3, Medal of Honor Warfighter i Need For Speed Most Wanted. Zapraszam dalej po kolejne informacje z notki prasowej.

xxxxx

 

BIOWARE ZAPOWIADA DRAGON AGE III: INQUISITION
 
Nowa odsłona serii zaoferuje jeszcze głębsze i pełniejsze doznania…
Napędzane technologią Frosbite 2!
 
 
BioWare, dywizja Electronic Arts, ma zaszczyt poinformować, iż w produkcji znajduje się najnowsza odsłona popularnej serii gier RPG, Dragon Age III: Inquisition. Premiera powstającego w studiach BioWare Edmonton oraz BioWare Montreal tytułu mieć będzie miejsce pod koniec 2013 r., a entuzjaści gatunku mogą spodziewać się charakterystycznej dla kanadyjskiego studia ciekawej, bogatej fabuły, wymagającej rozgrywki oraz zapierającej dech oprawy wizualnej, napędzanej technologią Frostbite 2.
 
"Prace nad naszą nową grą trwają już niemal od dwóch lat", mówi Aaryn Flynn, dyrektor generalny BioWare Edmonton i BioWare Montreal. "Wsłuchiwaliśmy się w głos społeczności na temat naszych wcześniejszych produkcji i pozostawaliśmy w stałym kontakcie z fanami. Poprzez Dragon Age III: Inquisition chcemy dać im dokładnie to, o co prosili: wspaniałą historię i możliwość podejmowania mających na nią istotny wpływ decyzji, olbrzymi świat do eksplorowania, głęboki system rozwoju postaci oraz walkę - taktyczną i emocjonującą".
 
"Mieliśmy świadomość, iż do urzeczywistnienia naszej wizji niezbędna jest nowa technologia. Dlatego też zdecydowaliśmy się pracować ze studiem DICE nad uczynieniem silnika graficznego Frosbite 2 fundamentem, na którym opierać będzie się oprawa wizualna naszej gry". 
 
Gry z serii Dragon Age znalazły dotąd ponad 8 milionów nabywców na całym świecie, zdobyły też niemal 80 prestiżowych nagród. Stworzone przez studio BioWare uniwersum stanowiło również tło dla historii opowiedzianych przez film animowany, komiksy oraz książki - w tym Dragon Age: Utracony Tron, Dragon Age: Powołanie oraz Dragon Age: Rozłam, które wydane zostały w Polsce nakładem Fabryki Słów.
 
Więcej informacji na temat serii Dragon Age znaleźć można na łamach serwisu www.bioworld.ea.pl.
Zapraszamy również do polubienia oficjalnego profilu na Facebook, pod adresem www.facebook.com/dragonagepl.
 

 

Niestety - póki co fani muszą obejść się bez jakichkolwiek wizualiów poza oficjalnym logo. Na deser mamy natomiast list otwarty do społeczności Dragon Age, wystosowany przez producenta wykonawczego nowej gry, Marka Darrah.

Tagi: