Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.03.2010 07:26
Metal Gear Solid i J-popowa draka
3073V

Metal Gear Solid i J-popowa draka

Miłośnicy serii są oburzeni. "Jak można Metal Gear Solid mieszać z takim cukierkowym chłamem?!" - komentarzom w podobnym tonie nie ma końca. Larum podniosło się w związku z najnowszym filmikiem promującym nadciągającego wielkimi krokami Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP.
 


Na krótkim teledysku dominuje blond włosa piękność, o hiszpańsko brzmiącym nazwisku Paz Ortega Andrade. Niewiasta wije się i pląsa w rytm ckliwego japońskiego popu. Piosenkę wykonuje Nana Mizuki, prominentna japońska wokalistka i voice-aktorka, znana z użyczania swojego głosu do dziesiątków filmów anime. Właśnie! - "anime" jest tutaj dobrym hasłem. Cały teledysk wykonany jest w estetyce rodem z japońskich kreskówek (trochę w stylu nowych epizodów Macrossa).


Jak już wspominałem rzecz nie spodobała się fanom. Reakcje były na tyle silne, że sam Hideo Kojima, na swoim Twitterze, musiał sprostować całą sytuację. Co się okazało? Materiał jest oczywiście żartem ze strony dewelopera, a sama gra będzie utrzymana w jak najbardziej poważnej tonacji. Ach, ten trefniś Kojima! A już myśleliśmy, że nowy MGS będzie symulatorem randkowym. Miłośnicy serii - śpijcie spokojnie

Tagi: anime j-pop Kojima Productions metal gear solid