Team17 przejmuje wydawcę Farming Simulator i Bus Simulator - to fuzja warta kilkaset milionów złotych!

Gry
1198V
Team17 przejmuje wydawcę Farming Simulator i Bus Simulator - to fuzja warta kilkaset milionów złotych!
Igor Chrzanowski | 15.01.2022, 17:19

Jeden z największych wydawców gier niezależnych, Team17 postanowiło dołączyć do grona firm robiących w ostatnim czasie zakupy, dzięki czemu firma przejmuje giganta rynku symulatorów.

Obiektem tego przejęcia jest Astragon Entertainment, niemiecki wydawca znany przede wszystkim z symulatorów, choć początkowo firma zajmowała się casualowymi tytułami na przykład na Nintendo DS-a. 

Brytyjskie Team17 ogłosiło właśnie, że przejmuje Astragon za sumę 83 milionów funtów, czyli jakieś 450 milionów złotych! Ta ogromna jak na ten sektor branży transakcja pozwoli autorom Wormsów wzbogacić się między innymi o takie kasowe serie symulatorów jak Bus Simulator, Construction Simulator, Firefighting Simulator czy Police Simulator.

Astragon ma też swój udział przy niemieckiej dystrybucji najważniejszego symulatora z tej kategorii, Farming Simulator. Aktualnie Astragon Entertainment ma w swoim portfolio aż 23 dość dobre i nieźle sprzedające się tytuły. Naprawdę ciekawe co z takim dorobkiem zrobi Team17, które to raczej nie ma takich funduszy, aby rzucać się na konkurencję z takim Microsoft Flight Simulator.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Farming Simulator 22.

Źródło: https://www.destructoid.com/team17-acquires-simulation-kings-astrogen-entertainment/

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper