God of War z bardzo dobrym debiutem na PC. Liczba graczy na Steam może cieszyć Sony

News
828V
God of War z bardzo dobrym debiutem na PC. Liczba graczy na Steam może cieszyć Sony
Kajetan Węsierski | 15.01, 12:30

Choć God of War nie doczekał się tak dużej liczby graczy premierowo na PC jak Horizon Zero Dawn, to wciąż można mieć pewność, że Sony jest zadowolone z wyniku.

God of War (2018) wreszcie zadebiutował na PC i przełamał wieloletnią ekskluzywność marki na konsolach Sony. Co więcej, okazało się, iż twórcy odwalili naprawdę kawał dobrej roboty i przekazali w ręce graczy port, który można uznać wręcz za rewelacyjny. Zachwytom właściwie nie ma końca i trudno się temu dziwić - po więcej zapraszam natomiast do naszej recenzji.

Teraz natomiast, dzięki SteamDB, mogliśmy poznać zainteresowanie, jakim gra cieszyła się na platformie od Valve. Największą liczbę graczy w jednym momencie odnotowano na kilka godzin po premierze (wczoraj wieczorem) i wynosiła ona 49,411. Jest to wynik bardzo dobry, ale - co ciekawe - wcale nie najlepszy w historii portów Sony na PC. To miano wciąż dzierży Horizon Zero Dawn, którego peak osiągnął 56,557.

Sam wynik historii Kratosa i Atreusa przebił natomiast Death Stranding (tu 32,515), więc Sony nie ma na co narzekać. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że w przypadku God of War potrzeba po prostu stosunkowo mocnego komputera. Pozostaje nam czekać na kolejne podobne ruchy korporacji i obserwować, jak wszystko będzie się rozwijać. Ogromny potencjał tkwi przecież choćby w nadchodzącym Uncharted.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/god-of-war/steam-player-count

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych