God of War Ragnarok jest rozwijany na PC od 2 lat? Twórcy mogli jednocześnie portować 2 przygody Kratosa

Plotka
1018V
God of War Ragnarok jest rozwijany na PC od 2 lat? Twórcy mogli jednocześnie portować 2 przygody Kratosa
Wojciech Gruszczyk | 14.01, 20:16

Pojawiają się kolejne konkrety dotyczące God of War na PC. Za produkcję odpowiada studio, które wcześniej było łączone z opracowaniem God of War Ragnarok na komputery osobiste. Prace nad dwoma portami mogły wystartować w podobnym czasie.

Cory Barlog nie chciał dzisiaj potwierdzić istnienia God of War Ragnarok na PC, ale w ostatnim wywiadzie jeden z deweloperów odpowiedzialnych za port God of War na komputery osobiste ujawnił ważny szczegół – prace nad przeniesieniem gry rozpoczęły się około 2 lata temu.

Matt DeWald (starszy kierownik ds. produkcji technicznej z Santa Monica Studio) podczas rozmowy z Game Informerem wspomniał, że dla niego rozgrywka w God of War na myszce i klawiaturze jest naturalna, bo pracował nad produkcją „od dwóch lat”.

Ta wiadomość jest istotna, gdy sprawdzimy ostatni tekst Digital Foundry, w którym dziennikarze z Wielkiej Brytanii otrzymali wiadomość dotyczącą twórców God of War na PC – tytuł został stworzony przez Sony Santa Monica, które „nawiązało współpracę z partnerskim studiem Jetpack”.

To właśnie pracownik Jetpack Interactive w zeszłym roku informował, że od 2 lat i 2 miesięcy pracuje nad God of War Ragnarok – już w październiku pojawiły się plotki, według których to studio ma pracować nad portem gry na PC, ale dotychczas nie mogliśmy oficjalnie połączyć deweloperów z tym tytułem.

God of War Ragnarok PC - praca

Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, ale może faktycznie Jetpack Interactive otrzymało za zadanie opracowanie dwóch portów i prace wystartowały w podobnym czasie? Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie God of War na Steam, nikt raczej nie będzie tym specjalnie zaskoczony.

Źródło: https://www.gameinformer.com/interview/2022/01/13/god-of-war-devs-talk-pc-release-mod-support-and-playing-with-keyboards https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2022-god-of-war-on-pc-is-a-simply-sensational-port

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych