Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.01.2022 09:33
Final Fantasy XIV niedługo wróci do sprzedaży. Data uruchomienia serwerów, które sprostają napływowi graczy
358V

Final Fantasy XIV niedługo wróci do sprzedaży. Data uruchomienia serwerów, które sprostają napływowi graczy

Zainteresowanie najnowszym rozszerzeniem Endwalker do Final Fantasy XIV przekroczyło najśmielsze oczekiwania Square Enix. W związku z tym zawieszono sprzedaż gry. Wiemy już, kiedy FFXIV wróci do dystrybucji.

Obciążenie serwerów zaraz po premierze Final Fantasy XIV: Endwalker okazało się tak wielkie (co generowało problemy z logowaniem się i zrywaniem połączeń), że Square Enix zdecydowało się na niecodzienny krok - firma zawiesiła sprzedaż gry w cyfrowej dystybucji.

Producent i reżyser całego przedsięwzięcia, Naoki Yoshida, przedstawił aktualną sytuację związaną z wdrażaniem nowych serwerów, dedykowanych Final Fantasy XIV. Square Enix 25 stycznia otworzy nowe, ogromne centrum serwerowe, co ma uzdrowić sytuację z infrastrukturą sieciową. Tego samego dnia, od godziny 9:00 rano, japoński wydawca przywróci do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji Final Fantasy XIV Endwalker.

Naoki Yoshida stwierdził, że nie jest na 100% pewny, jak rozwinie się sytuacja z obciążeniem serwerów. Deweloper zaznaczył, że możliwe jest, że w przyszłości - gdy powtórzy się sytuacja - Square Enix znów wstrzyma możliwość kupowania gry.

Więcej na temat Endwalkera przeczytacie tutaj.

Tagi: Final Fantasy XIV: Endwalker Square Enix