Pod wiatr to najnowszy polski film przygotowany na zlecenie Netflixa. Premiera już w lutym

Filmy i seriale
765V
Pod wiatr to najnowszy polski film przygotowany na zlecenie Netflixa. Premiera już w lutym
Iza Łęcka | 13.01, 10:43

Streamingowy gigant coraz prężniej inwestuje w nasz rodzimy rynek i zapowiada kolejną historię opracowaną przez polskich twórców. „Pod wiatr” zadebiutuje na platformie w przyszłym miesiącu – sprawdźmy szczegóły projektu.

W minionym roku Netflix ogłosił przygotowanie dziewięciu polskich filmów i seriali, wśród których mogliśmy wyróżnić takie obrazy jak „Hiacynt”, „Otwórz oczy”, „Bartkowiak” czy dobrze przyjęty„Rojst 97” i „Sexify”. Historia poświęcona studentkom tworzącym specjalną aplikację doczeka się kontynuacji, jednak serwis idzie o krok dalej i intensywnie dodaje kolejne propozycje. Jedną z nich jest nowy film opracowany z myślą o młodych widzach.

„Pod wiatr” to najnowszy film Netflixa, który zadebiutuje 10 lutego. Fabuła skupi się na losach Ani i Michała, którzy poznali się na Helu. Mimo iż przyszłość dziewczyny wydaje się dokładnie zaplanowana (niebawem rozpocznie studia medyczne na zagranicznej uczelni), urok chłopaka spowoduje, że wkroczy ona w zupełnie nieznany świat kitesurfingu, muzyki i zabawy. Para nie spotka się jednak ze zrozumieniem – zarówno ze strony jej rodziców, jak i jego przyjaciół – przez co będzie musiała mierzyć się z wieloma przeciwnościami.

„Hel, słońce, morze, kitesurfing, wakacje, muzyka i pierwsza miłość, która na zawsze odmieni życie nastoletniej nieśmiałej Ani i szalonego surfera Michała. Pod wiatr w reżyserii Kristoffera Rusa to kolejny polski film Netflix dla młodych widzów”.

Za reżyserię odpowiada Kristoffer Rus („Żywioły Saszy- Ogień”, „Tajemnica zawodowa”, „Lepsza połowa”), natomiast zdjęcia przygotował Michał Pukowiec („Fanatyk”). W „Pod wiatr” wystąpią Sonia Mietielica, Jakub Sasak, Waleria Gorobets, Sebastian Dela, Agnieszka Żulewska, Marcin Perchuć, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Małecki, Marta Ojrzyńska, Ilona Ostrowska, Kornelia Strzelecka, Jakub Kuzia, Jakub Czachor, Włodzimierz Press i Karol Dziuba.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi recenzjami filmowymi: „Bestia musi umrzeć”, 2 sezon „Euforii” oraz „Dexter: New blood”.

Pod wiatr Netflix - 1

Pod wiatr Netflix - 2

Pod wiatr Netflix - 3

Źródło: Informacja prasowa: Netflix Polska

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych