Krakowskie potwory to polski serial fantasy „oparty na mitologii słowiańskiej”. Netflix pokazał ujęcia

Filmy i seriale
4214V
Krakowskie potwory to polski serial fantasy „oparty na mitologii słowiańskiej”. Netflix pokazał ujęcia
Wojciech Gruszczyk | 10.01, 18:31

Netflix w 2022 roku chce zaprezentować kolejną produkcję opracowaną w Polsce. „Krakowskie potwory” zostały zaprezentowane przez platformę i ujawniono nawet głównych aktorów zaangażowanych w produkcję.

Wiosną 2022 roku na platformie Netflix zadebiutuje serial zatytułowany „Krakowskie potwory”. Jest to najnowsza oryginalna produkcja streamingowego giganta, za którą odpowiada duet Kasia Adamik („Wataha”, „1983”, „Pokot”, „Boisko bezdomnych”) oraz Olga Chajdas („Wataha”, „1983”, „Nina”, „Kobieta budzi się rano”). Reżyserki skorzystały z historii napisanej przez Magdalenę Lankosz („Ciemno, prawie noc”, „Axis Mundi”), Annę Sieńską („Axis Mundi”) i Gaję Grzegorzewską

„Potwornie ważna wiadomość: nadchodzi nowy polski serial oparty na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa.

W rolach głównych: Barbara Liberek, Andrzej Chyra, Stanisław Linowski i Małgorzata Bela”.

Netflix postawił na osiem odcinków i serial fantasy został oparty na mitologii Słowian oraz legendach Krakowa – tak prezentuje się opis wydarzeń:

„Główną bohaterką jest Alex - studentka pierwszego roku medycyny na prestiżowym Collegium Medicum w Krakowie. Dzięki ambicji i determinacji wyrwała się ze wsi z jednym celem: zacząć od nowa i za wszelką cenę udowodnić, że należy do wielkiego świata. Los Alex odmienia się całkowicie, gdy zostaje wybrana do elitarnej grupy studentów skupionej wokół światowej sławy patologa - profesora Zawadzkiego. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw”.

„Krakowskie potwory” to również uniwersalna opowieść o młodej kobiecie, której zadaniem jest określenie własnej tożsamości.

W główną bohaterkę wcieli się Barbara Liberek – aktorka wystąpiła w między innymi „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, ale najnowsza propozycja platformy będzie jej największą rolą. W serialu wystąpią także: Andrzej Chyra, Stanisław Linowski i Małgorzata Bela.

Krakowskie potwory - Netflix - 1

Krakowskie potwory - Netflix - 2

Krakowskie potwory - Netflix - 3

Źródło: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27982978,netflix-wiosna-startuje-z-nowym-serialem-krakowskie-potwory.html

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych