PS VR2 będzie skanować obiekty z rzeczywistości i wrzuci je do gry? Sony opracowuje ciekawą technologię

News
1052V
PS VR2 będzie skanować obiekty z rzeczywistości i wrzuci je do gry? Sony opracowuje ciekawą technologię
Wojciech Gruszczyk | 10.01, 16:09

Sony szykuje się do ujawnienia kolejnych konkretów dotyczących PS VR2 i urządzenie może skorzystać z bardzo ciekawej technologii. Inżynierowie z Japonii pracują nad projektem przenoszenia prawdziwych obiektów do wirtualnego świata.

Sony w 2022 roku może oficjalnie zaprezentować PlayStation VR2 i podczas pokazu na pewno usłyszymy o możliwościach nowych gogli VR. Sprzęt pewnie zostanie naszpikowany technologiami, a jedna z ciekawostek, która może trafić do urządzenia została dostrzeżona przez Game Rant.

Jak informuje redakcja, Sony w zeszłym roku złożyło patent, który został niedawno zaktualizowany – producent postanowił przygotować projekt skanowania przedmiotów za pomocą gogli VR do wirtualnej rzeczywistości.

Projekt zakłada przenoszenie obiektu ze świata rzeczywistego do wirtualnego w pełnych 360 stopniach – w ten sposób gracz mógłby go wykorzystywać podczas rozgrywki.

PS VR2 - patent - przenoszenie do VR

Powyższy obrazek prezentuje, jak technologia opracowywana przez japońskich inżynierów mogłaby zostać wdrożona. Oczywiście nie mamy pewności, że producent zdecyduje się na wykorzystanie tego pomysłu, ale jest to ciekawy pomysł. Na pewno znalazłoby się wielu twórców, którzy chcieliby wykorzystać koncepcję i podkręcić immersję podczas rozgrywki.

Sprawdźcie pełną specyfikację PS VR2.

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-patent-could-allow-psvr2-players-to-scan-real-world-objects-into-games

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych