Quantic Dream pracuje nad kolejnym projektem? Gra AAA może bazować na demie Dark Sorcerer

Plotka
474V
Quantic Dream pracuje nad kolejnym projektem? Gra AAA może bazować na demie Dark Sorcerer
Iza Łęcka | 10.01, 14:01

Podobno Star Wars Eclipse nie jest jedyną obecnie realizowaną produkcją Quantic Dream. Do opinii publicznej przedostają się doniesienia na temat tytułu bazującego na demie, którego celem było zaprezentowanie możliwości PlayStation 4.

W 2013 roku podczas E3 Sony wspólnie z Quantic Dream przedstawiło klimatyczne demo Dark Sorcerer, które nie tylko odznaczało się bardzo przyjemną dla oka oprawą wizualną, ale całkiem sporą dawką humoru i przełamaniem czwartej ściany. Choć po prezentacji pomysł był szczególnie entuzjastycznie komentowany, z czasem zrobiło się o nim coraz ciszej.

Wiemy, że francuskie studio skupia się na Star Wars Eclipse, które okazuje się całkiem wymagającym przedsięwzięciem, jednak równolegle z grą osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen, deweloperzy mają pracować nad innym tytułem. Jak przekazał użytkownik Twittera o nicku AccNgT, który swego czasu podzielił się innymi materiałami dotyczącymi prac studia, główny zespół w Paryżu tworzy jeszcze jedną produkcję, a jej podstawą jest wspomniane demo The Dark Sorcerer.

„Drugi projekt AAA Quantic Dream
Na podstawie dema The Dark Sorcerer
Gra z elementami humorystycznymi
Główny zespół w Paryżu
Bardziej zaawansowana niż Star Wars Eclipse
Cross-Gen (może ulec zmianie w związku z ich nową strategią)”.

Nie pierwszy raz zdarza się, że ekipa Davida Cage'a przygotowuje grę, której zalążkiem było demo technologiczne – wspomnijmy chociażby o Detroit: Become Human – jednakże ciekawe wydają się doniesienia na temat możliwej premiery na konsolach dwóch generacji oraz stanu prac. AccNgT twierdzi, że są one bardziej zaawansowane niż pozycja realizowana we współpracy z Lucasfilm Games. Jeżeli plotka okaże się prawdą, zapowiada się, że deweloperzy będą mieli ręce pełne roboty w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Poniżej zamieszczamy materiał przedstawiający The Dark Sorcerer.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-second-humour-based-quantic-dream-aaa-game-is-reportedly-in-development/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych