Horizon Call of the Mountain ma „zmienić znaczenie” gier AAA dla rynku VR

News
1235V
Horizon Call of the Mountain ma „zmienić znaczenie” gier AAA dla rynku VR
Wojciech Gruszczyk | 05.01, 13:37

Sony ujawniło konkrety dotyczące PS VR2 oraz przedstawiło pierwszą grę zmierzającą na next-genowe gogle. Na dobry początek otrzymaliśmy zaledwie teaser Horizon Call of the Mountain, ale według jednego z byłych twórców Horizon Forbidden West – nadciąga pełnoprawne doświadczenie z segmentu AAA.

Specyfikacja PS VR2 pozwala ze spokojem wyczekiwać na kolejne konkrety oraz pełny pokaz sprzętu, ponieważ Sony ma tym razem wrzucić na rynek urządzenie, które od premiery pozwoli nam zatopić się w nowej generacji wirtualnej rzeczywistości.

Na dobry początek zapowiedziano Horizon Call of the Mountain i w sprawie przygody wypowiedział się Chris James. Deweloper nie miał okazji rozwijać pozycji, ale pracował przy Horizon Forbidden West, więc możemy mieć pewność, że jest dobrze zaznajomiony z projektem.

Jego zdaniem najnowsza pozycja Sony ma zmienić nasze postrzeganie dotyczące rynku gier AAA przygotowanych dla VR:

„Prace nad tym trwają już od jakiegoś czasu.

Nie rozwijałem tego, ale obiecuję wam, że to zmieni znaczenie AAA dla VR.

To jest niesamowite”

Chris James pełnił funkcję starszego projektanta świata w nadchodzącym Horizon Forbidden West przez trzy lata, więc na pewno otrzymał wgląd w różne produkcje opracowywane przez Guerrilla. Twórca ze względu na NDA nie może zapewne zdradzić więcej szczegółów, ale taka wiadomość na pewno ucieszy graczy, którzy liczą, że Sony zamierza w poważny sposób podejść do PS VR2 i zapewni na platformę przygody z segmentu AAA.

Na większą prezentację Horizon Call of the Mountain musimy zaczekać do pełnego pokazu PlayStation VR 2.

Źródło: https://gamingbolt.com/horizon-call-of-the-mountain-will-change-what-aaa-means-for-vr-says-former-forbidden-west-dev

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych