Wiedźmin 3 przeżywa trzecią młodość. Gra ponownie cieszy się znakomitym zainteresowaniem

News
2533V
Wiedźmin 3 przeżywa trzecią młodość. Gra ponownie cieszy się znakomitym zainteresowaniem
Iza Łęcka | 03.01, 09:53

Pod koniec 2021 roku nie doczekaliśmy się next-genowej aktualizacji, polscy deweloperzy nie wydali również DLC związanych z serialem platformy Netflix, lecz debiut 2. sezonu przygód Geralta wpłynął na popularność gry. Wiedźmin 3 jest sprawdzany przez spore grono graczy. CD Projekt RED ma w rękach prawdziwy skarb.

Premiera Wiedźmina 3: Dziki Gon odbyła się w 2015 roku, jednakże po tylu latach są jeszcze odbiorcy, którzy nadal chętnie wracają do produkcji i chcą zapoznać się z opowieścią opracowaną przez scenarzystów z CD Projekt RED. Możemy śmiało podejrzewać, że ostatni wzrost zainteresowania jest związany z udostępnieniem nowych odcinków na Netflixie.

Hitowy tytuł polskiego studia nie otrzymał obiecanej, next-genowej aktualizacji (ta w zasadzie zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy), pomimo zapowiedzi DLC nie został rozbudowany o zawartość powiązaną z serialem, natomiast „Wiedźmina” nie omija krytyka ze strony fanów uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Obecnie mamy jednak do czynienia z bardzo interesującą sytuacją.

Mimo wszelkich niedogodności od premiery nowego sezonu popularność gry na Steam wciąż rośnie. Wczoraj ponad 78 tysięcy graczy w tym samym czasie sprawdzało Wiedźmina 3: Dziki Gon. Jest to najwyższy skok liczby uczestników od 2019 roku, czyli od czasu udostępnienia pierwszych przygód serialowego Geralta.

Opowieść nie pobiła wyników z 2015 roku, ale nie ulega wątpliwości, że CD Projekt RED posiada wyjątkową markę, która pomimo wielu lat na rynku nadal cieszy się sympatią, a propozycja Netflixa może jeszcze pozytywniej wpływać na rezultaty gry.

Wiedźmin 3 Dziki Gon - trzecia młodość na Steam - popularność

Źródło: https://screenrant.com/witcher-3-wild-hunt-player-count-netflix/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych