Harry Potter MMORPG powstawał, ale EA "zamordowało projekt"

News
539V
Harry Potter MMORPG powstawał, ale EA "zamordowało projekt"
Mateusz Wróbel | 23.12.2021, 13:30

EA opracowywało swego czasu Harry Potter MMORPG. Projekt jednak usunięto, ponieważ nie wierzono w siłę marki.

MMORPG były w przeszłości jednym z najsilniejszych gatunków gier wideo. Wiedziało o tym również Electronic Arts kojarzone dzisiaj przede wszystkim z marki FIFA czy Mass Effect. Amerykańska korporacja planowała na początku XXI. wieku stworzyć grę Harry Potter, która byłaby fabularną grą sieciową.

O Harry Potter MMORPG dowiedzieliśmy się dzięki podcastowi udostępnionemu przez redakcję Original Gamer Life. Jego twórca zaprosił na rozmowę Kimberly Salzer, byłą pracowniczkę EA w latach 2000-2003, którą postanowił zapytać, czy pracowała kiedyś nad bardzo ekscytującą grą. Bez wahania opowiedziała o tytule opartym na uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling.

Według niej Harry Potter MMORPG posiadał wersję beta, z której deweloperzy byli bardzo zadowoleni. Pewność siebie udzielała się twórcom, ale uśmiech na twarzy zniknął, gdy Electronic Arts postanowiło niespodziewanie "zamordować projekt". Powód? Zachodnia firma nie wierzyła w siłę marki, przez co uważała, że nie owa pozycja nie odniesie oczekiwanego sukcesu na rynku.

Salzer wspomniała w rozmowie także o tym, że w okresie, kiedy pracowali nad rzeczoną produkcją, EA przechodziło pewne zmiany, które finalnie mogły mieć wpływ na powyższą decyzję.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/harry-potter-mmo

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych