PS4 złamane. Zabezpieczenia PS5 mogą również być zagrożone

Gry
5508V
PS4 złamane. Zabezpieczenia PS5 mogą również być zagrożone
Wojciech Gruszczyk | 15.12.2021, 14:01

Po wielu latach od premiery, hakerom udało się całkowicie złamać zabezpieczenia PS4. Pozwoli to zainteresowanym na instalowanie na konsoli wcześniej niedostępnych aplikacji oraz nawet zapewnia nielimitowany dostęp do bety Elden Ring.

Już kilka dni temu pojawiły się plotki, według których zabezpieczenia PS4 zostały całkowicie złamane, a następnie pojawiły się dowody. Trójce hakerów udało się ominąć technologię Sony i ich propozycja działa na PlayStation 4 w wersji 9.00 – jest to jedna z najnowszych łatek. Japoński producent na początku grudnia wydał mały patch, który zajął się usunięciem luki, ale wielu graczy może z łatwością sprawdzić wcześniej niedostępne aplikacje.

Jailbreak nazwany „pOOBs4” został opracowany przez trzech hakerów, którzy są dobrze znani społeczności PlayStation – SpecterDev, ChendoChap i Znullptr. To właśnie ten pierwszy już kilka dni temu zaprezentował materiał, który miał być dowodem, że udało się złamać zabezpieczenia PS4, a następnie wiadomość została potwierdzona przez kolejne osoby.

9.00 (niesamowita praca chendochap & @Znullptr)

Znullptr wspomniał również, że jailbreak może działać nawet na PlayStation 5, ale aktualnie hakerzy nie mogą tego sprawdzić, ponieważ... Nie posiadają jeszcze PS5.

pOOBs4 nie jest pierwszą próbą złamania PS4, ale projekt hakerów wywołał duże poruszenie wśród graczy, ponieważ tym razem zainteresowani nie muszą posiadać konsoli z bardzo starym firmware – wystarczy, że w ostatnim miesiącu nie aktualizowaliście urządzenia. Firmware PS4 o numerze 9.00 zadebiutowało 15 września, a wspomniana łatka 9.03 trafiła na serwery 1 grudnia.

„Złamane” PS4 pozwala na instalowanie niedostępnych wcześniej aplikacji czy też oczywiście gier – Lance McDonald potwierdził, że zainteresowani otrzymali nieograniczony dostęp do Elden Ring oraz z łatwością mogą zagrać w P.T, które jak wiadomo zostało już usunięte z serwerów Sony.

Źródło: https://kotaku.com/playstation-4-jailbroken-exploit-may-work-on-ps5-too-1848208755

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper