NFT w branży gier. Ubisoft Quartz oficjalnie zaprezentowany

Gry
1531V
NFT w branży gier. Ubisoft Quartz oficjalnie zaprezentowany
Wojciech Gruszczyk | 07.12.2021, 18:39

Ubisoft jest pierwszym dużym studiem, które oficjalnie wchodzi w rynek NFT. Firma przedstawiła Ubisoft Quartz i zamierza w swoich grach sprzedawać cyfrowe przedmioty – na dobry początek ujawniono produkt z Ghost Recon: Breakpoint.

O pojawieniu się NFT w branży gier mówiło się od dawna, widzieliśmy już pierwsze projekty mniejszych zespołów, ale teraz jedna z największych firm potwierdziła swoją propozycję. Ubisoft Quartz został oficjalnie zaprezentowany i beta propozycji rozpocznie się w czwartek.

Ubisoft chce sprzedawać unikalne, kolekcjonerskie przedmioty kosmetyczne, które będą dostępne aktualnie w Ghost Recon Breakpoint. NFT na początku będzie „eksperymentem”, który ma przekonać graczy do tego rozwiązania.

Gracze będą mogli kupować „Digits”, czyli przedmioty w grze, które będą ekskluzywne i otrzymają pełną historię zakupów – użytkownicy będą mogli je odsprzedawać za większą lub mniejszą sumę:

„Każdy Digit jest unikalnym przedmiotem kolekcjonerskim, który posiada swój własny numer seryjny, widoczny dla innych w grze, śledząc również jego obecnych i poprzednich właścicieli przez wiele lat, czyniąc graczy integralną częścią historii produkcji”.

„Dzięki Digits, przedmioty nie są już związane z inwentarzem gracza w grze, ponieważ mogą być wystawione na sprzedaż dla innych uprawnionych graczy do nabycia poza ekosystemem Ubisoft”.

Klienci otrzymają dostęp do platformy Ubisoft Quartz, gdzie zainteresowani będą mogli kupować czy też później sprzedawać przedmioty – propozycja wystartuje 9 grudnia, ale nie będzie aktualnie dostępna w Polsce.

Firma zapewni nawet darmowe zrzuty Digits, które będą miały miejsce 9, 12 i 15 grudnia. Ubisoft w ten sposób nagrodzi pierwszych użytkowników zainteresowanych Ubisoft Quartz.

Warto dodać, że NFT to unikalna cyfrowa wartość, która reprezentuje różne przedmioty (materialne lub niematerialne). NFT działa w oparciu o architekturę blockchain i każdy zawiera informacje pozwalające go odróżnić od innych tokenów.

Źródło: https://www.polygon.com/22822364/nft-video-games-ubisoft-ghost-recon-breakpoint-free

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper