Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2021 18:15
Gary Bowser Nintendo
1574V

Haker musi zapłacić Nintendo 10 mln dolarów. Gary Bowser ma poważne problemy

Gary Bowser musi sięgnąć bardzo głęboko do kieszeni i przeciwnik Mario może sprzedać swoje największe zamki. Nintendo ma otrzymać kolejne 10 mln dolarów, ponieważ haker miał narazić firmę na poważne straty finansowe.

Gary Bowser jest prawdziwym człowiekiem, który ze względu na nazwisko mógłby zostać uznany za przeciwnika Mario. Haker w zasadzie w pewien sposób zasłużył na ten tytuł, bo jak wcześniej wspominaliśmy – był on jednym z członków grupy, która zajmowała się łamaniem zabezpieczeń kolejnych konsol Nintendo.

Wcześniej informowałem, że Gary Bowser chciał zapłacić firmie 4,5 mln dolarów kary za udział w sprzedaży modów do Nintendo Switcha oraz Nintendo 3DS-a, ale... Haker musi poradzić sobie z drugą, znacznie większą grzywną, która opiewa na okrągłe 10 mln dolarów.

„Grzywna była wynikiem sprawy cywilnej pomiędzy Nintendo a Bowserem, i była odrębna względem innego federalnego procesu, w którym Bowser został również ukarany grzywną w wysokości 4,5 miliona dolarów”.

Warto jednak przypomnieć, że mężczyzna przyznał się do winy, ponieważ liczy na łagodny wymiar kary – Gary Bowser nie chce spędzić 20 lat w jednym zamku, więc aktualnie może odsiedzieć wyrok 10 lat pozbawienia wolności.

Trudno powiedzieć, ile Gary Bowser mógł faktycznie zarobić na sprzedaży urządzeń do łamania konsol Big N, ale haker musi sięgnąć głęboko do kieszeni.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/switch-hacker-gary-bowser-must-pay-nintendo-10m-on-top-of-his-4-5m-fine/

Tagi: Gary Bowser Haker Nintendo