Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.12.2021 19:01
project 8
1123V

Project 8 od twórców Frostpunk na krótkim teaserze! Polacy przechodzą na Unreal Engine, który napędzi ich gry

11 bit studios dogadało się z Epic Games i podpisało ważną umowę. Ponadto, Polacy udostępnili teaser z nowej gry powstającej w oparciu o technologię Unreal Engine.

W minione wakacje przedstawiciele polskiej firmy 11 bit studios poinformowali swoją społeczność, że powoli zaczynają testować możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5. Technologia dostarczana przez Epic Games, jak zaraz zauważycie, odpowiada rodzimym twórcom, ponieważ dzisiaj ogłoszono, że polski zespół "przechodzi z developmentem na Unreal Engine":

“Wyobraźnia nie zna granic, a dzięki Unreal Engine również nasze możliwości są nieograniczone” - mówi Przemysław Marszał, CEO 11 bit studios. “Całkowicie nowa technologia silnika piątej generacji również na nas robi wrażenie dlatego cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać w naszych grach jej pełen potencjał. To co robimy zaiste jest nierealne!”

“Od ponad dekady 11 bit studios dostarcza niezapomniane wrażenia oraz gry, które pobudzają wyobraźnię i rzucające graczom wyzwanie w postaci dokonywania naprawdę trudnych wyborów” - mówi Rocco Scandizzo, EMEA Games Business Development Director w Epic Games. “Od teraz Unreal Engine będzie dla studia narzędziem do opowiadania tych historii i wprost nie możemy doczekać współpracy z zespołami developerskimi 11 bit studios i zobaczyć, gdzie studio zabierze nas tym razem.

Technologia firmy Epic Games ma napędzić 10 nadchodzących projektów 11 bit studios - wyprodukowanych wewnętrznie lub zewnętrznie i skupionych pod wydawniczym parasolem Polaków.

Jeden z zapowiedzianych już tytułów, Frostpunk 2, powstaje na UE, ale 11 bit studios doskonale zdawało sobie sprawę z tego, że głodni nowych szczegółów fani będą chcieli więcej. Polska ekipa postanowiła przedstawić teaser ponurego, tajemniczego świata z "Projektu 8", który powstaje oczywiście na Unreal Engine.

Źródło: Własne

Tagi: 11 bit studios Frostpunk 2 projekt 8