Nowy Battlefield rozpocznie nowe, fabularne uniwersum. EA o planach wobec serii i zmianach po porażce BF2042

News
2805V
Nowy Battlefield rozpocznie nowe, fabularne uniwersum. EA o planach wobec serii i zmianach po porażce BF2042
Mateusz Wróbel | 02.12.2021, 18:36

Po klęsce Battlefield 2042 EA zmienia podejście do serii. Nie zabrakło również zmian kadrowych w EA DICE.

Electronic Arts zdaje sobie sprawę z tego, że Battlefield 2042 nie jest tak dobry, jak wszyscy o tym marzyli, i postanowiło wprowadzić pewne zmiany kadrowe na najwyższych szczeblach w EA DICE, a także wypowiedzieć się na temat przyszłości marki.

Mówiąc o tym pierwszym trzeba wspomnieć o opuszczeniu EA DICE przez dyrektora generalnego Oskara Gabrielsona, który postanowił rozpocząć nowe przedsięwzięcie niemające żadnych powiązań z Electronic Arts. Ważne miejsce w szwedzkiej ekipie zajmie Vince Zampella z Respawn Entertainment, który wcieli się w rolę nowego szefa serii Battlefield.

Z jego pomocą, a także Marcusa Lehto (wcześniej pracującego nad marką Halo) mającego zająć się wraz ze swoją ekipą tworzeniem kampanii fabularnych do nowych gier z serii Battlefield, ma rozpocząć się nowy start dla marki, który będzie rozszerzony o narracje oferujące "różnorodne doświadczenie". Dzięki nim zostaną położone podwaliny pod "możliwości opowiadania historii teraz i w przyszłości":

Zamierzamy zbudować uniwersum Battlefield, w którego skład wejdzie wiele połączonych ze sobą i graczami projektów.

Dyrektorka Electronic Arts, Laura Miele, uważa, że Vince Zampella to właściwa osoba na właściwym miejscu. Deweloper ma być kluczem do rozwoju serii Battlefield - m.in. dzięki jego doświadczeniu przy pracy nad takimi seriami, jak Call of Duty czy Medal of Honor.

Sam Zampella jest zaszczycony tym, że może pracować nad serią Battlefield - z jego wypowiedzi wynika, że jest gotowy zaoferować intrygujące opowieści fabularne, nie zapominając przy tym o implementowaniu do nadchodzących strzelanek innowacyjnych rozwiązań:

Battlefield jest bogaty w wiele możliwości, zarówno w kwestii historii dla jednego gracza, jak i jego ogólnego "wszechświatu", w którym nasze zespoły mogą tworzyć innowacyjne wrażenia z rozgrywki. Naprawdę, wszystko jest możliwe.

Warto zaznaczyć, że nowa rola w marce Battlefield jest wyłącznie "uzupełnieniem" dotychczasowych obowiązków tegoż dewelopera. Wciąż będzie on nadzorował prace przy pełnoprawnej kontynuacji Star Wars Jedi: Upadły Zakon, która powstaje w ekipie Respawn Entertainment.

Źródło: https://twitter.com/shinobi602/status/1466455359338463232

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych