Wyniki Box Office w USA. Mocni Pogromcy duchów i mizerny rezultat nowego filmu Resident Evil

Filmy i seriale
1121V
Wyniki Box Office w USA. Mocni Pogromcy duchów i mizerny rezultat nowego filmu Resident Evil
Bartosz Dawidowski | 29.11.2021, 10:43

Okres Święta Dziękczynienia to w USA czas dużego zainteresowania kinami. Sprawdźmy zatem, jak wygląda ranking popularności Box Office z ostatnich dni.

Już teraz widać, że "Ghosbusters: Afterlife" (Pogromcy Duchów: Dziedzictwo") to produkcja ciesząca się znacznie większym zainteresowaniem od wprowadzonego do kin filmu z 2016 roku, który uznany został nie tylko za komercyjną, ale też za artystyczną klapę. Tym razem jest znacznie lepiej - obraz Jasona Reitmana nie tylko otrzymał niezłe recenzje, ale cieszy się też dużym wzięciem wśród widzów. Film tylko w trakcie ostatniego weekendu zarobił 24,5 mln dolarów w USA. Od momentu swej premiery nowi "Pogromcy Duchów" wygenerowali już w 87,8 mln dolarów.

Na pierwszym miejscu weekendowego rankingu uplasowała się nowa animacja Disneya pt. "Nasze magiczne Encanto". Produkcja zarobiła w trakcie weekendu 27 mln dolarów. Film można oglądać w polskich kinach od 26 listopada. Trzecie miejsce należało natomiast do "Domu Gucci". Opowieść wyreżyserowana przez Ridleya Scotta, który ostatnio narzekał na zachowania milenialsów, obwiniając ich o niepowodzenie "Ostatniego pojedynku", zarobił w ostatnich dniach 14 mln dolarów.

O dość słabym wyniku możemy już mówić w przypadku "Resident Evil: Witajcie w Racoon City". Tutaj zadziałał z pewnością efekt bardzo niskich ocen, wystawianych w recenzjach tego obrazu, inspirowanego pierwszymi survival horrorami Capcomu. W serwisie Rotten Tomatoes najnowszy film "Resident Evil" wypracował sobie średnią na poziomie zaledwie 24%. Całkowite kinowe wpływy z USA tego filmu, który debiutował 24 listopada, to 8,8 mln dolarów. Według szacunków budżet "Witajcie w Racoon City" to ok. 40 mln dolarów. O kiepskich ocenach w recenzjach tego filmu pisaliśmy już wcześniej tutaj.

Wyniki Box Office w kinach USA (ostatni weekend):

  1. Encanto: $27 mln (całkowity wynik: $40 mln)
  2. Ghostbusters: Afterlife: $24,5 mln (całkowity wynik: $87,8 mln)
  3. House of Gucci $14,2 mln (całkowity wynik: $21,8 mln)
  4. Eternals: $7,9 mln (całkowity wynik: $150,6 mln)
  5. Resident Evil: Welcome to Raccoon City: $5.3 mln (całkowity wynik: $8.8 mln)
  6. Clifford the Big Red Dog: $4.9 mln (całkowity wynik $42.9 mln)
  7. King Richard: $3.3 mln (całkowity wynik: $11,4 mln)
  8. Dune: $2.2 mln (całkowity wynik: $102.2 mln)
  9. No Time to Die: $1.8 mln (całkowity wynik: $158 mln)
  10. Venom: Let There Be Carnage: $1,6 mln (całkowity wynik: $209 mln)

Źródło: https://editorial.rottentomatoes.com/article/weekend-box-office-results-encanto-tops-a-heavily-family-themed-thanksgiving-weekend/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych