Xbox będzie „stale przesuwał granice”. Phil Spencer już planuje innowacje na kolejne 5-10 lat

News
1869V
Xbox będzie „stale przesuwał granice”. Phil Spencer już planuje innowacje na kolejne 5-10 lat
Wojciech Gruszczyk | 25.11.2021, 20:30

Microsoft w ostatnim czasie nie zawodzi swoich klientów, a amerykańska korporacja nie zamierza zwalniać. Phil Spencer potwierdził, że firma już rozpoczęła opracowanie i inwestycje w następne projekty, które pozwolą graczom ciągle doświadczać innowacji.

Microsoft nie może mówić o wielu sukcesach na poprzedniej generacji, ale to właśnie w czasie Xboksa One korporacja rozpoczęła projekt „Horizon”. Są to zróżnicowane plany na rozwój marki Xbox, które zapoczątkował Phil Spencer.

Szef marki podczas ostatniej rozmowy z Majorem Nelsonem potwierdził, że firma już kilka lat temu rozpoczęła prace nad „Horizon 3”, czyli nad projektami, których gracze doświadczą dopiero za 5-10 lat.

Microsoft rozwija Xboksa na trzech torach: Horizon 1 to najbliższa przyszłość (podobno przykładowo gry wykupowane dla Xbox Game Pass), Horizon 2 to projekty za 2-3 lata (przykładowo nowe produkcje) oraz właśnie Horizon 3.

W Horizon 3 znajdowały się Xbox Cloud Gaming oraz Xbox Game Pass, ponieważ są to wielkie i długoterminowe projekty, ale Microsoft nie zwalnia i już szykuje propozycje podobnego kalibru – fani jednak doświadczą ich dopiero za 5-10 lat.

Phil Spencer podkreślił, że firma musi „ciągle przesuwać granice”, ponieważ „gracze zawsze będą wymagać więcej”. To właśnie z tego powodu korporacja nie może się zatrzymywać i inwestować w nowe rozwiązania.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/11/phil-spencer-xbox-is-refilling-the-pipe-with-ambitious-new-ideas-for-the-future

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych