Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2021 13:43
Pokemon Brilliant Diamond and Pokemon Shining Pearl
637V

Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl z wyjątkowym wynikiem. Gry cieszą się gigantycznym zainteresowaniem

The Pokemon i Nintendo mogą świętować. Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl sprzedają się znakomicie i potwierdzają, że twórcy podążają w odpowiednim dla swojej społeczności kierunku. W Japonii tylko jedna gra z Nintendo Switcha osiągnęła lepszy rezultat.

W zeszłym tygodniu na rynku zadebiutowały kolejne ekskluzywne produkcje z Nintendo Switcha – Pokemon Brilliant Diamond i Pokemon Shining Pearl (sprawdźcie ekskluzywne Pokemony). Gracze z Japonii bardzo chętnie wyruszyli na odświeżone przygody.

Według wstępnych danych Famitsu, gracze kupili łącznie 1 395 642 egzemplarzy Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl w jednym kraju w zaledwie trzy dni. Wynik ten obejmuje dwie wersje gry oraz pakiet dwóch produkcji, jednak musimy pamiętać, że Nintendo nie podaje rezultatów z cyfrowej dystrybucji.

W tej sytuacji tylko Animal Crossing: New Horizons (1 880 626 fizycznych kopii) osiągnął lepszy start w Japonii. The Pokemon Company może jednak z dumą patrzeć na ten rezultat, bo przecież na Nintendo Switchu przez lata zadebiutowało wiele mocnych gier. W Kraju Kwitnącej Wiśni oryginalne Pokemon Diamond i Pokemon Pearl debiutujące na Nintendo DS-ie osiągnęły sprzedaż na poziomie 1,586 mln, ale w cztery dni.

Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl zanotowały także znakomity start w Wielkiej Brytanii – jest to piąta najlepiej sprzedająca się gra z serii w historii. Tylko Pokémon Sun and Moon (Nintendo 3DS, 2016), Pokémon Sword/Shield (Nintendo Switch, 2019), Pokémon Alpha Sapphire/Omega Ruby (Nintendo 3DS, 2014) i Pokémon Black/White (Nintendo DS, 2011) osiągnęły lepszy wynik.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/11/pokemons-diamond-and-pearl-remakes-become-the-second-biggest-switch-game-launch-in-japan
https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-11-24-the-biggest-pok-mon-game-launches-in-uk-history-uk-time-tunnel

Tagi: ILCA Pokemon Brilliant Diamond and Pokemon Shining Pearl Dual Pack The Pokemon Company