Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2021 14:00
Next-genowe demo Unreal Engine 5 zachwyca
3025V

Gry z PS5, XSX|S i PC zapewnią fotorealistyczną oprawę? Next-genowe demo Unreal Engine 5 zachwyca

Twórcy dopiero w następnych latach będą mogli odkryć wszystkie uroki Unreal Engine 5, ale najnowsze demo technologiczne pokazuje znakomitą oprawę. Twórcy otrzymają w swoje ręce narzędzia, które mogą znacząco poprawić jakość nowoczesnych tytułów.

Epic Games dopiero w 2022 roku wyda pełną wersję Unreal Engine 5 i choć część deweloperów pracuje już na najnowszym silniku twórców Fortnite, to jednak najlepsze dopiero przed nami. Firma Ziva Dynamics opublikowała wersję beta swojej technologii ZRT Face Trainer – jest to narzędzie do modelowania twarzy w oparciu o uczenie maszynowe w chmurze.

Twórcy podkreślają, że posiadają obszerną bibliotekę danych 4D i wystarczy im godzina, by ożywić postać – wszystko za sprawą implementacji z Unreal Engine 5, ale technologia może także współpracować z innymi silnikami.

W ostatnich latach nie brakowało na rynku produkcji oferujących postacie z bardzo realistycznymi twarzami, ale jak widać wszystko zmierza w kierunku, by następne pozycje prezentowały jeszcze lepszy poziom. Nie brakuje głosów, według których ZRT Face Trainer może zapewnić nową jakość, która zbliży rozgrywkę do oczekiwanego przez niektórych fotorealizmu.

Źródło: https://www.gamingbible.co.uk/news/this-unreal-engine-5-the-legend-of-zelda-concept-is-awesome-20211116

Tagi: demo technologiczne epic games pc PlayStation 5 PS5 Xbox Series X|S