Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.11.2021 12:00
Street Fighter 6 coraz bliżej. Luke ma być ważnym elementem nowej odsłony marki
398V

Street Fighter 6 coraz bliżej. Luke ma być ważnym elementem nowej odsłony marki

Capcom postanowił przybliżyć nam nowego zawodnika w Street Fighter V. Wiemy już, że postać będzie jednym z kluczowych zawodników w kontynuacji kultowej serii bijatyk Capcomu.

Capcom już zapowiedział, że Luke, który zmierza do Street Fighter V, będzie jedną z najważniejszych postaci w nowej odsłonie serii Street Fighter. Nie wiemy jeszcze czy japońskiej firmie chodzi o spin-off czy o Street Fighter 6. Biorąc pod uwagę długi czas od wydania aktualnej, flagowej bijatyki Capcomu (premiera SF V odbyła się w lutym 2016 roku), zapewne chodzi o szóstą część marki. Capcom wspomniał, że do ogłoszenia związanego z przyszłością marki dojdzie w 2022 roku.

Wracając do Luke'a: postać pochodząca z USA została zaprezentowana w pełnej krasie na nowym zwiastunie. Luke zostanie udostępniony w Street Fighter V 29 listopada 2021 r.

Luke to ostatnia postać, która dołącza do ekipy zawodników ze Street Fighter V. Capcom zapewnia jednak, że będzie jeszcze w 2022 roku wspierać swoją bijatykę kolejnymi patchami. Po opublikowaniu Luke'a japońska firma wprowadzi m.in. aktualizację ulepszającą balans siły wszystkich zawodników.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-11-24-street-fighter-5s-final-character-luke-is-a-major-part-of-the-next-street-fighter-game-capcom-says
https://twinfinite.net/2021/11/street-fighter-v-luke-next/

Tagi: Capcom street fighter street fighter 6 Street Fighter V: Champion Edition