Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.11.2021 09:34
The Invincible na zwiastunie. Scenariusz gry z odstępstwami od książki Stanisława Lema
1181V

The Invincible na zwiastunie. Scenariusz gry z odstępstwami od książki Stanisława Lema

Polskie studio Starward Industries postanowiło zaprezentować graczom kolejny materiał wideo z The Invincible, gry science fiction, inspirowanej opowiadaniem "Niezwyciężony", autorstwa Stanisława Lema.

Zwiastun opublikowano podczas Golden Joystick Awards 2021. Na filmik składają się w większości opublikowane już wcześniej sceny. W materiale pojawiło się jednak kilka świeżych ujęć - nie tylko ukazujących rozgrywkę, ale też pracę członków studia Starward Industries.

Nowy jest również komentarz deweloperów. Marek Markuszewski, reżyser całego projektu, opowiada nam, że - w przeciwieństwie do książki Stanisława Lema - głównym bohaterem szykowanej przygody jest kosmonautka, zwaną "Yasną" (w powieści w ogóle nie pojawiła się taka postać). Jednym z ważnych motywów fabularnych w grze grze mają być napięcia między dwoma mocarstwami. To kolejna nowość względem znanej narracji. Dzieło polskiego mistrza science fiction było skupione w zasadzie w całości na motywie zaginięcia ekspedycji astronautów i tajemnicy dziwacznych, bojowo nastawionych istot, zamieszkujących pewną pustynną planetę, a nie na politycznej walce potężnych, galaktycznych stronnictw.

Na pewno ciekawa jest The Invincible retrostylistyka, nazywana przez autorów "atompunkiem". Grafika też wydaje się ładna, ale trudno powiedzieć, jak wypadnie gameplay. Na szczęście przekonamy się o tym już niedługo. Polscy deweloperzy podkreślają w filmiku, że The Invincible trafi na konsolowy i pecetowy rynek w 2022 roku.

Tagi: Starward Industries The Invincible