Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2021 20:35
Xbox i trofea
2156V

Xbox otrzyma odpowiednik „platynowych trofeów” z PlayStation? Microsoft „zdecydowanie słyszy” graczy

Microsoft może wkrótce zaskoczyć graczy wprowadzając na Xboksy propozycję znaną z konsol Sony. Jason Ronald potwierdził, że firma słyszy opinie społeczności, która od dawna chce, by amerykańska korporacja zapewniła odpowiednik platynowych pucharków.

Jak wiadomo na Xboksie gracze mogą zdobywać osiągnięcia, jednak „calak”, czyli zdobycie 1000 punktów nie jest dla wielu fanów amerykańskiej korporacji równoznaczne z „platyną” znaną z konsol PlayStation. Część sympatyków urządzeń Microsoftu chciałoby otrzymywać podobne nagrody, jak gracze z między innymi PlayStation 5 i PlayStation 4, a jak się okazuje – przedstawiciele korporacji z Redmond słyszą te opinie.

Jason Ronald, dyrektor Xboksa ds. zarządzania projektami, w rozmowie z gospodarzem podcastu Iron Lords został zapytany, czy Microsoft może zapewnić „odpowiednik platyny od Sony, tak, by po ukończeniu gry, pojawiło się pewnego rodzaju uznanie” dla gracza. Jak się okazuje – Microsoft zdaje sobie sprawę z zainteresowania społeczności.

„Zdecydowanie słyszeliśmy ten feedback. Osiągnięcia są interesujące, ponieważ każdy gra w gry w inny sposób. Więc naprawdę myślimy o tym, jak nagrodzić ludzi za granie w sposób, w jaki chcesz, i w gry, w które chcesz? Jest kilku graczy, którzy po prostu wolą grać w multiplayer. Co robimy, aby ich nagrodzić, pokazać progres i tego typu rzeczy? Są też inni ludzie, którzy lubią grać w tonę różnych produkcji, więc jak możemy uszanować ich decyzję? A potem są inni ludzie, tacy jak ja, który jestem nastawiony na calakowanie i dosłownie chcę ukończyć wszystko w grze. Tak więc, jest to równowaga i jest to zdecydowanie obszar, na temat którego usłyszeliśmy kilka opinii. Nie mam dzisiaj nic do ogłoszenia, ale zdecydowanie jest to dla nas najważniejsze, gdy patrzymy na najbliższe plany”.

Jak wiadomo platyna jest przez wielu graczy uważana za prawdziwe wyróżnienie i nie brakuje łowców pucharków, którzy grają właśnie po to, by otrzymywać takie nagrody. Możemy przypuszczać, że Microsoft planuje pewien odpowiednik, jednak w tym wypadku firma chce zapewnić atrakcje dla szerokiego grona odbiorców – nie tylko dla osób, które zamierzają ukończyć przygody w 100%.

Jason Ronald potwierdził jednocześnie, że aktualnym zadaniem jego zespołu jest usprawnienie opcji nagrywania i dzielenie się materiałami.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/11/xbox-responds-to-calls-to-add-platinum-trophy-system-for-achievements

Tagi: Microsoft Platyna PlayStation PS4 PS5 pucharki trofea Xbox Xbox One Xbox Series X|S