Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.11.2021 19:27
Jak powstało PS5?
1132V

Jak powstało PS5? Mark Cerny opowiada o stworzeniu next-genowego PlayStation

Główny inżynier PS5 w bardzo rzeczowych słowach postanowił przedstawić proces powstawania PlayStation 5. Mark Cerny opowiada o różnych etapach rozwijania next-genowego urządzenia i przybliża najważniejsze elementy konsoli.

PS5 trafiło na rynek w zeszłym roku, ale konsola japońskiej korporacji jest nadal trudno dostępna. Sony walczy z dostarczeniem na rynek kolejnych sztuk platformy, jednak sytuacja nie jest łatwa, ponieważ na rynku brakuje podzespołów, dzięki którym firma może opracować kolejne modele sprzętu.

Mark Cerny dość niespodziewanie postanowił pojawić się w redakcji WIRED, której zdradził cały proces powstawania PlayStation 5. Na początku inżynierowie uczestniczą w burzy mózgów, podczas której pracownicy korzystają z trzech list: funkcji, których nie dało się wprowadzić na poprzedniej generacji, ciekawych pomysłów pracowników oraz najróżniejszych koncepcji fanów.

Sony wiedziało, że musiało dodać do PlayStation 5 oczekiwany przez wielu SSD – Mark Cerny wspomina nawet słowa szefa Epic Games, który wspomniał, że dyski HDD wstrzymują rozwój całej branży. Przedstawiciel PlayStation przedstawia wszystkie atuty SSD, by następnie przejść do procesora, wspomnieć o wstecznej kompatybilności, GPU, ray tracingu, dźwięku 3D i na materiale nie mogło zabraknąć szczegółów dotyczących kontrolera DualSense.

To ciekawe podsumowanie informacji, ale mam wrażenie, że to właśnie ten materiał powinien pojawić się na kilka tygodni przed premierą PlayStation 5 – wtedy to Mark Cerny wynudził branżę opowiadając przez ponad godzinę o dysku SSD.

Źródło: YouTube.com

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 sony