Xbox zaprezentuje swoją historię. Gracze poznają „wzloty i upadki” Microsoftu

Gry
1154V
Xbox zaprezentuje swoją historię. Gracze poznają „wzloty i upadki” Microsoftu
Wojciech Gruszczyk | 16.11.2021, 16:26

Jeszcze w grudniu odbędzie się premiera sześcioodcinkowego dokumentu zatytułowanego „Power On: The Story of Xbox”. Produkcja pozwoli nam poznać szereg ciekawostek dotyczących Microsoftu oraz działu gier amerykańskiej platformy.

Microsoft już wczoraj wspominał 20-lecie marki Xbox, ale to dopiero początek. Firma opracowała rozbudowany dokument, który w przyszłym miesiącu zadebiutuje na kilku platformach streamingowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Power On: The Story of Xbox” to składający się z sześciu części projekt, który 13 grudnia zostanie wydany na między innymi YouTubie. Gracze zobaczą wiele ciekawostek z historii Xboksa – firma chce pokazać wzloty oraz upadki.

Na materiale nie zabraknie sytuacji, gdy Microsoft zmierzył się z RROD-em, czyli „czerwonym pierścieniem śmierci”. Prace nad dokumentem rozpoczęły się trzy lata temu, ponieważ firma zdała sobie sprawę, że posiada ciekawą historię i warto się nią podzielić.

Microsoft nawiązał współpracę z nagrodzoną Emmy ekipą filmowców dokumentalnych, by mieć pewność, że produkcja pod względem realizacji zaprezentuje najwyższą jakość.

Warto sprawdzić wczorajsze ogłoszenia związane z 20-leciem marki Xbox – w tym miejscu znajdziecie podsumowanie.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-six-part-xbox-documentary-is-coming-to-streaming-platforms-in-december/

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper