Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 13.11.2021 15:59
Surface Laptop SE
692V

Microsoft zaprezentował Surface Laptop SE. Sprzęt dedykowany nauce i rozwojowi dzieci

W tym roku Microsoft nie skupia się już wyłącznie na artystach, ale zaczyna kierować swoje sprzęty także dla młodzieży w szkołach. Poznajcie Microsoft Surface Laptop SE. 

Podczas gdy na całym świecie coraz bardziej stawia się na wykorzystanie sprzętu w edukacji dzieci, Microsoft pozostawał w tej kwestii nieco w tyle, oferując oprogramowanie, bez własnego dedykowanego sprzętu. 

Teraz ma się to jednak zmienić, albowiem amerykański gigant zaprezentował budżetowy laptop edukacyjny dla najmłodszych. Surface Laptop SE to kosztujący zaledwie 249$ komputer wyposażony w dedykowany sobie Windows 11 SE, czyli ograniczoną wersję okienek dla dzieciaków. 

Dzięki tej specjalnej wersji systemu, dzieci nie natrafią na żadne nieporządne programy, bo korzystać tu można tylko z tego co jest pre-instalowane - nawet Microsoft Store jest tu wyłączone. Młodzi będą zatem uczyć się w bezpiecznych warunkach wraz z Minecraftem Education Edition. 

Jak jest tu z konfiguracją? Cudów za te cenę nie oczekujcie. 

  • Procesor: Celeron N4020 lub Celeron N4120
  • Pamięć RAM: 4 GB lub 8 GB
  • Karta graficzna: Intel UHD Graphics 600
  • Ekran: TFT 11,6 cala, rozdzielczość - 1366x768
  • Pamięć: 64 GB eMMC lub 128 GB eMMC
  • Bateria: do 16 godzin pracy bez ładowania

Jak zatem widzicie sprzęt Microsoftu stworzony został głównie z myślą o najmłodszych i najmniej wymagających użytkownikach, co może odbić się na jego popularności. Ma jednak parę zalet - pełną kontrolę treści jakie ogląda nasza pociecha. 

Tagi: edukacja laptop Microsoft Surface Microsoft Surface Laptop SE Minecraft