Far Cry 6 zanotowało wielki sukces w USA. Metroid: Dread i Back 4 Blood z zaskakującymi wynikami

Gry
1104V
Far Cry 6 zanotowało wielki sukces w USA. Metroid: Dread i Back 4 Blood z zaskakującymi wynikami
Wojciech Gruszczyk | 12.11.2021, 16:17

NPD przedstawiło październikowe wyniki ze Stanów Zjednoczonych i choć konkurencja była silna, to jednak Far Cry 6 okazał się najchętniej kupowaną produkcją miesiąca. Tytuł podbił ranking na dwóch platformach, ale Metroid: Dread i Back 4 Blood również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Mat Piscatella opublikował najnowszy raport sprzedaży z amerykańskiego rynku i dyrektor wykonawczy oraz doradca do spraw branży gier wideo NPD potwierdza kolejny bardzo dobry miesiąc dla gamingu. Gracze w październiku wydali rekordowe 4,4 mln dolarów na gry:

Dalsza część tekstu pod wideo

„Październik 2021 NPD w USA WĄTEK – Wydatki konsumentów na sprzęt, gry i akcesoria do gier wideo wzrosły o 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając rekordowy poziom 4,4 miliarda dolarów w październiku. Od początku roku wydatki klientów osiągnęły 46,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku”.

Jak się okazuje Nintendo Switch ponownie był najchętniej kupowaną konsolą (w jednostkach i dolarach), jednak PlayStation 5 pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą w całym 2021 roku (pod względem zarobionych pieniędzy), a sprzęt Nintendo nadal przewodzi w egzemplarzach.

Najchętniej kupowaną grą października był Far Cry 6, który osiągnął pierwsze miejsce w zestawieniach PlayStation i Xboksa – jest to jednocześnie ósma najchętniej kupowana gra 2021 roku.

„US NPD SW – Far Cry 6 zadebiutował jako najlepiej sprzedająca się gra października, od razu stając się 8. najlepiej sprzedającą się grą 2021 roku. W październiku Far Cry 6 zajęło 1. miejsce zarówno na platformach PlayStation, jak i Xbox”.

Co jednak bardzo ciekawe, Back 4 Blood zajął drugą lokatę na PlayStation i Xboksach – choć gra jest dostępna w abonamencie Xbox Game Pass. Na ostatnim miejscu podium uplasował się hit Nintendo, który zanotował najlepszy start w całej serii.

„US NPD SW - Back 4 Blood było drugą najlepiej sprzedającą się grą października, zajmując również drugie miejsce na platformach PlayStation i Xbox”.

„US NPD SW – Metroid: Dread zadebiutował jako trzecia najlepiej sprzedająca się gra października, jednocześnie zajmując 1. miejsce na Switchu. Metroid: Dread osiągnął najwyższą sprzedaż w miesiącu premiery spośród wszystkich odsłon serii Metroid w notowanej historii”.

Poniżej możecie sprawdzić zestawienie sprzedaży w różnych kategoriach:

„US NPD SW - 20 najlepiej sprzedających się gier w październiku 2021”

„US NPD SW - Top 10 najlepiej sprzedających się gier od początku roku do 2021”

„US NPD SW - październik 2021 – Top 10 najlepiej sprzedających się gry na platformach Nintendo”

„US NPD SW - październik 2021 – Top 10 najlepiej sprzedających się gry na platformach PlayStation”

„US NPD SW - październik 2021 – Top 10 najlepiej sprzedających się gry na platformach Xbox”

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper