Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2021 12:20
Elden Ring vs Dark Soulsk
1324V

Elden Ring vs. Dark Souls 3. Porównanie pokazuje identyczne animacje i wiele ciekawych podobieństw

Od wczoraj pojawiają się pierwsze opinie oraz materiały graczy z Elden Ring. W wielu tekstach możecie przeczytać o dużych porównaniach najnowszej gry From Software do Dark Souls 3 i sytuację bardzo dobrze przedstawia jedna z publikacji. Zobaczcie materiał zestawiający dwie gry Japończyków.

Elden Ring wykorzystuje mnóstwo systemów i mechanik znanych z serii Dark Souls. Twórcy mogliby śmiało nazwać produkcję „Dark Souls 4” i pewnie nikt nie byłby specjalnie zaskoczony, ale ze względu na skalę projektu – twórcy zdecydowali się postawić na nową markę.

Już wczoraj na portalu prezentowałem swoje pierwsze wrażenia z gry, w których podkreśliłem, że deweloperzy w naprawdę wielu miejscach korzystają z elementów zaczerpniętych z poprzedniej serii. Poniższy film bardzo dobrze to pokazuje, ponieważ autor zestawił wiele akcji – ataki, otwieranie drzwi, poruszanie się i w wielu miejscach możemy mówić o identycznych ruchach postaci.

Mam świadomość, że część graczy może narzekać na „odcinanie kuponów”, jednak moim zdaniem studio zadbało o tak wiele nowości, które po prostu zostały przygotowane na znanych podstawach. Jeśli jesteście zainteresowani grą – sprawdźcie fragmenty rozgrywki. Pamiętajcie również, że jutro startują testy.

Tagi: Bandai Namco Elden Ring From Software