Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.10.2021 10:56
Half-Life 2 z ważną aktualizacją po 17 latach od premiery. Valve wprowadzi nowe opcje
2124V

Half-Life 2 z ważną aktualizacją po 17 latach od premiery. Valve wprowadzi nowe opcje

Half-Life 2 po 17 latach od premiery otrzyma sporą aktualizację, która nie ograniczy się tylko do kosmetycznych poprawek.

Kultowa strzelanina FPP już niedługo wzbogaci się o patch, który zapewni grze kilka nowych funkcji, m.in. opcję zwiększania FOV (zakresu pola widzenia).

Aktualizacja jest obecnie dostępna w formie bety dla osób, które zaznaczyły, że chcą uczestniczyć w tym programie na Steam. Oprócz wprowadzenia opcji zmiany FOV do wartości 110, patch zapewnia też wsparcie dla technologii Vulkan i naprawia kilka bugów występujących w Half-Life 2. Chodzi o błędy związane głównie z obsługą panoramicznych wyświetlaczy i działaniem interfejsu. 

Zapewne głównym celem tego patcha jest zapewnienie jak najlepszego działania Half-Life na platformie Steam Deck. Według pierwszych doniesień z aktualizacją w formie bety występują pewne problemy, więc  poczekamy jeszcze pewnie 2-3 tygodnie na jej pełne wydanie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/half-life-2-is-getting-its-biggest-patch-in-years/1100-6497225/?ftag=CAD-01-10abi2f

Tagi: Activision Half-Life 2 Valve